Eddie Scott szedł ulicą ze swoją 8-letnią córką. Widząc po drodze restaurację, postanowili tam pójść i coś przekąsić. Ojciec i córka wybrali przytulny stolik tuż przy oknie. Czekając na swoje zamówienie, dziewczyna wyglądała przez okno i obserwowała, co się dzieje.

Uwagę małej Elli zwrócił starszy mężczyzna, był bezdomny. Starzec siedział na ławce w pobliżu restauracji, wyglądając niechlujnie, a w pobliżu stały brudne torby. Wydawał się bardzo smutny i nieszczęśliwy. Dziewczyna postanowiła go czymś uszczęśliwić.

Ella zjadła lunch i wyszła na zewnątrz. Tata dziewczynki uważnie obserwował sytuację z boku, włączając aparat w telefonie. Dziewczyna podeszła do mężczyzny i postawiła przed nim swój talerz z jedzeniem. Uśmiechnęła się i powiedziała: „Proszę, poczęstuj się, ziemniaki są jeszcze ciepłe i bardzo smaczne”.

Starzec był zdezorientowany i spojrzał na nią z zaskoczeniem. Nikt wcześniej tego nie zrobił.

Ojciec stał przy wejściu do restauracji i był bardzo dumny ze swojego dziecka.

Eddie opublikował później tę historię w Internecie. Wszystkich wzruszyła troskliwa dziewczynka.

Kilka dni później kobieta zadzwoniła do ojca dziewczynki i powiedziała, że jest siostrą bezdomnego. Mężczyzna zaginął jakiś czas temu, ma problemy z pamięcią. Szukają go prawie rok i stracili już wszelką nadzieję. Dopiero dzięki tym zdjęciom na portalu społecznościowym udało im się go odnaleźć.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: można składać wnioski o stypendium. Na kogo czeka jeszcze ponad 230 tysięcy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Gdańsk: czy temu zdarzeniu można było zapobiec? Nadal trwa śledztwo w sprawie Pawła Adamowicza i braku reakcji służb

O tym się mówi: Pomorskie: służby notują kolejny spory przyrost zakażeń. Są nowe dane odnośnie koronawirusa w województwie