Jak podaje Miniserstwo Zdrowia, mamy 548 nowych i potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem. Jak się okazuje, zmiany w szeregach resortu nie zaburzyły zapału w układaniu statystyk dla kraju.

Ministerstwo Zdrowia wciąż pracuje nad epidemią

Resort każdego dnia publikuje wyniki swojej pracy na mediach społecznościowych. Najnowsze dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemicznej w Polsce pojawiły się w socjal mediach.

ℹ Mamy 548 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (98), łódzkiego (71), małopolskiego (61), pomorskiego (60), mazowieckiego (54), świętokrzyskiego (53), wielkopolskiego (53), kujawsko-pomorskiego (27), podkarpackiego (21), dolnośląskiego (20), opolskiego (10), podlaskiego (8), lubelskiego (7), zachodniopomorskiego (4), warmińsko-mazurskiego (1). ❗ Z przykrością informujemy o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 67-M Łódź, 62-M Zgierz, 67-M Zgierz, 93-K Kraków, 65-M Grudziądz. Większość osób miała choroby współistniejące. ➡️ Liczba zakażonych koronawirusem: 6️⃣2️⃣ 3️⃣1️⃣0️⃣ /1 960 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


Facebook/Ministerstwo Zdrowia

Według danych płynących od Światowej Organizacji Zdrowia, aktualnie w Polsce mamy 17 624 osoby chore na COVID-19, 42 183 osoby wyzdrowiałe. Resort natomiast podaje, że w sumie, od kiedy rząd ogłosił w kraju epidemię koronawirusa, zabrał on życie 1960 osobom.

62 310 osób uzyskało pozytywny wynik testu na koronawirusa od początku zapowiedzianej w kraju epidemii.

Na rządowej stronie Ministerstwa Zdrowia można też poznać aktualną listę obszarów w kraju, w których wprowadzono zaostrzenie restrykcji.

gov.pl

Siedem powiatów obecnie objętych jest czerwoną strefą, natomiast dwanaście powiatów objętych jest strefą żółtą.

O tym się mówi: 18 sierpnia 2020 roku. Ministerstwo Zdrowia podaje aktualne statystyki o koronawirusie. Dane nie naprawiają optymizmem

Zerknij: Zosia nie zdołała się nauczyć, jak samodzielnie prowadzić dom. Jej teściowa postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce