To jeden z najlepszych sposobów na utrzymanie świeżości i porządku w pokoju. Jednak zagniecenia w pomiętej tkaninie mogą zepsuć to doświadczenie.

Cudowny sposób prasowania bez żelazka

Muszę ponownie włączyć żelazko. Jednak ja nie lubię prasowania. Nie ma potrzeby prasowania! Lepiej na mokro Na szczęście istnieje alternatywny sposób.

Chętnie się z Tobą podzielę. Teraz nie musisz godzinami prasować każdej fałdy prześcieradła, poszwy i poduszek.

Jedna kobieta podzieliła się niesamowitą sztuczką, dzięki której pościel była idealnie gładka w kilka sekund.

Po prostu miesza zmiękczacz do tkanin i wodę. Roztwór przygotowuje się w stosunku 1: 3 (jedna nakrętka zmiękczacza do tkanin i trzy nakrętki wody). Wszystko miesza w butelce z rozpylaczem.

Po rozciągnięciu prześcieradeł na łóżku wystarczy spryskać je powstałą mieszanką i pozostawić do wyschnięcia. Zagniecenia znikają natychmiast. Są też inne sposoby.

Na przykład moja mama zasugerowała użycie białego octu i olejków eterycznych zamiast płynu do płukania tkanin. Od dawna nie prasowała zasłon, ale po zawieszeniu poprawia je tym roztworem z butelki z rozpylaczem.

Tak samo jest z pościelą. Uważaj tylko na olejki eteryczne, trzeba je dodawać w małych ilościach, ostre aromaty mogą zakłócać sen, powodować bóle głowy, a nawet alergie.

O tym się mówi: Irena Kamińska-Radomska w "Projektu Lady" stanęła w obronie Tomasza Kammela. O co chodzi

Zerknij: Magda Mołek ostro o TVN. Skąd się o tym dowiedziała i o co poszło