Rośliny tworzą komfortową atmosferę, stabilizują wilgoć, nasycają ją tlenem, aby małe dzieci i osoby skłonne do alergii mogły bezpiecznie oddychać.

1. Spathiphyllum

Kwiat kobiecego szczęścia, czyli biały żagiel - istnieje przekonanie, że roślina przynosi szczęście i miłość do domu. Spathiphyllum nie tylko absorbuje nadmiar wilgoci i normalizuje klimat w domu, ale także niszczy zarodniki pleśni. Roślina świetnie czuje się w kąpieli przy temperaturze powietrza + 18 ° C.

2. Drzewo kawowe

Spośród prawie 100 gatunków ludzie najczęściej uprawiają arabskie i kongijskie drzewa kawowe, z których rodzą się odmiany Arabiki i Robusty. Pierwsze owoce pojawiają się za 5-6 lat, dlatego lepiej kupić dorosłą roślinę. Uwielbia dobre podlewanie i półcień, pochłania nadmiar wilgoci z powietrza i wypełnia je tropikalnym zapachem podczas kwitnienia.

3. Myrtus

Symbol spokoju i przyjemności. W przeszłości ludzie wierzyli, że drzewo jest święte: przywraca młodość staremu, dodaje wigoru i ducha podróżnikom. Dziś już wiemy, że mirt w domu nie tylko przywraca normalny mikroklimat, ale także dba o zdrowie: uwalniane przez liście i kwiaty mirtu fitoncydy zabijają zarazki w powietrzu.

4. Laurus nobilis

Laur w starożytności był kochany przez roślinożerne dinozaury, które najmniej stawiały opór atakom drapieżników. Tak więc drapieżnik, wybierając lekką ofiarę, natychmiast otrzymał lunch z przyprawami. Ludzie uważali laur za symbol chwały, zwycięstwa i wielkości. Roślina pochodzi z subtropików, dlatego uwielbia wilgotne powietrze, półcień i obfite podlewanie ciepłą wodą. Pochłaniając wilgoć z powietrza, tworzy normalny mikroklimat. Liście laurowe można suszyć i używać do gotowania.

5. Сytryna (Citrus limon)

Cytryna - roślina przyjemna pod każdym względem: podczas kwitnienia wypełnia powietrze cytrusowym aromatem, usuwa nadmiar wilgoci z powietrza. Liście emitują ogromną ilość substancji leczniczych, sterylizując przestrzeń wokół nich. Drzewo uwielbia kąpiele słoneczne, regularne podlewanie i suchą glebę.

6. Cyprys (Chamaecyparis)

W Japonii cyprys jest uważany za święte drzewo: uważa się, że zamieszkują go dusze zmarłych i bogowie. Ta wiecznie zielona roślina swoim wyglądem odświeża wnętrze, nawilża powietrze, zwalcza kurz, łagodzi bóle głowy i migreny. Zamiast tego spodziewaj się półcienia i regularnego podlewania.

7. Sansevieria

Albo ogon szczupaka, albo język teściowej. Ta roślina tworzy niesamowite rzeczy z powietrzem: nawilża je, wytwarza ogromną ilość tlenu (jak na swój rozmiar) i neutralizuje szkodliwe opary uwalniane przez materiały syntetyczne. Jest łatwy w pielęgnacji: zatrzymuje wilgoć w liściach, nie wymaga obfitego podlewania. Doskonale osadza się w każdym zakątku domu.

8. Ficus

Jedna z najpopularniejszych roślin doniczkowych. Nawilża powietrze, nasyca je tlenem, neutralizuje toksyny i wirusy, przy pomocy szerokich liści zatrzymuje kurz. Uwielbia duże pokoje i półcień. Figowiec Benjamina, nazwany na cześć brytyjskiego botanika i symbol stolicy Tajlandii, Bangkoku, często znajduje się w domach. Jest bezpretensjonalny, szybko rośnie, ale nie lubi przeciągów i nadmiernego podlewania.

9. Cissus

Niektórzy nazywają to winogronami domowymi ze względu na podobieństwo do winogron, inni - brzozą ze względu na liście przypominające brzozę. Wyjątek: czworokątny ciscus. Jego zachowanie przypomina bluszcz: szybko obejmuje wszelkie pasma łodygi wszelkie opory na drodze do światła. Łatwo dostosowuje się do suchego powietrza, stopniowo je nawilżając, ale wymaga półcienia i regularnego mokrego prysznica.

10. Kalanchoe

Spektakularna roślina, której każdy gatunek wygląda oryginalnie. Kalanchoe pochodzi z Madagaskaru, świetnie czuje się tylko w pomieszczeniach z suchym powietrzem: gromadzi wilgoć w liściach i reguluje klimat w mieszkaniu. Nie należy go obficie podlewać, ale przechowywać w słonecznym miejscu.

Jak informował portal "Życie": ILE KOSZTUJE PRACA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO? JASNOWIDZ ZDRADZA, ILE OTRZYMAŁ OD RODZINY PIOTRA WOŹNIAKA - STARAKA. TA KWOTA ZASKAKUJE

Przypomnij sobie: RATOWNICY MEDYCZNI NIE KRYJĄ OBURZENIA. KWOTA PODWYŻKI JAKĄ OTRZYMALI JEST PO PROSTU ŻENUJĄCA

Portal "Życie" pisał również: POLACY MUSZĄ SIĘ MIEĆ NA BACZNOŚCI, POJAWIŁO SIĘ NOWE OGNISKO W JEDNYM Z SUPERMARKETÓW. SANEPID POSZUKUJE KLIENTÓW, MOGLI SIĘ ZARAZIĆ