Teraz gdy pierwsze poważne niebezpieczeństwo jest za nim, jego rodzina wierzy, że przezwycięży wszystkie trudności.

Reggie Aslin z Anglii urodził się z rzadką chorobą zwaną zespołem hipoplastycznym lewej komory serca, w której nieprawidłowo uformowane serce nie może zapewnić odpowiedniego przepływu krwi w całym organizmie. Reggie potrzebował operacji, aby uruchomić serce.

Jego rodzice od 6 lat starają się o dziecko.

Byli przytłoczeni żalem, gdy dowiedzieli się o stanie swojego nienarodzonego dziecka w wyniku USG wykonanego w 20. tygodniu ciąży. Powiedziano im, że ich syn ma nie więcej niż 50% szans na przeżycie. Jednak odmówili przerwania ciąży.

Chłopiec urodził się przez cesarskie cięcie, a w wieku czterech dni przeszedł do pierwszego etapu tzw. Procedury Norwooda. Celem tej operacji było zmniejszenie obciążenia tętnicy płucnej spowodowanego zwiększonym przepływem krwi przy jednoczesnym zapewnieniu dopływu krwi do aorty. Lekarze twierdzą, że przeżywalność po tej operacji wynosi 60%.

Mimo że trudna 9-godzinna operacja pozostawiła ogromną bliznę na piersi, dziecko cudem przeżyło ten najtrudniejszy etap trzyetapowego leczenia, a wszyscy lekarze mówili, że koniec będzie optymistyczny.

„Pierwsza operacja jest zawsze najbardziej niebezpieczna, bo jest najdłuższa i najtrudniejsza, więc była największą przeszkodą” - mówi lekarz - „pokonał ją i mamy dużą pewność, że przeżyje kolejne etapy”.

Ku radości całej rodziny, małemu Reggiemu pozwolono wrócić do domu, chociaż pierwsze sześć tygodni życia spędził w szpitalu. „Nieważne, jak długo z nim jesteśmy, czy to dwa miesiące, rok, dziesięć czy więcej lat, w tym czasie będziemy szczęśliwi” - mówi matka dziecka, Michelle. „Zamierzamy dać mu tyle miłości i wspomnień, ile tylko się da”... Będzie miał lepsze życie, niż mógłby. "

Rodzina ma nadzieję, że w przyszłości pojawią się technologie, które pomogą dziecku prowadzić zwykłe życie, robić wszystko, co wolno innym, zdrowym dzieciom.

To też może cię zainteresować: Planujesz darowiznę? Pod żadnym pozorem nie rób tego w ten sposób! Możesz zapłacić podatek

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niezwykłe zjawisko w trakcie mszy świętej. To nagranie obiegło internet z prędkością światła