„Krzyżacy” są zdecydowanie jedną z najpopularniejszych polskich produkcji filmowych. Kultowy film powstał na podstawie historycznej powieści Henryka Sienkiewicza o tej samej nazwie. Zna ich praktycznie każdy. W końcu „Krzyżacy” są obowiązkową lekturą w polskich szkołach.

Okazuje się, że losy aktorów, którzy wystąpili w kultowej produkcji nie potoczyły się po ich myśli. Wielu z nich myślało, że „Krzyżacy” otworzą przed nimi drzwi do wielkiej kariery. Było jednak zupełnie inaczej.

Jak się potoczyły losy filmowej Danusi z „Krzyżaków”?

Grażyna Staniszewska, znana z roli Danusi w „Krzyżakach” niestety szybko po premierze filmu musiała zakończyć swoją karierę. Kobieta zupełnie się tego nie spodziewała. Myślała raczej, że historyczna adaptacja otworzy jej drzwi do dużej kariery. Danusia z „Krzyżaków” musiała się jednak pogodzić ze smutną rzeczywistością.

"Krzyżacy". Źródło: rmf24.pl
"Krzyżacy". Źródło: rmf24.pl
"Krzyżacy". Źródło: rmf24.pl

Kariera Grażyny Staniszewskiej była wręcz błyskawiczna. Jeszcze przed występem w „Krzyżakach” aktorka wystąpiła w "Popiele i diamencie" Wajdy i "Krzyżu walecznych" Kutza. Po tym zdobyła rolę Danusi w „Krzyżakach”. Wtedy wylał się na nią przysłowiowy kubeł zimnej wody.

Wydawało się po premierze "Krzyżaków", że świat legł u naszych stóp. Lecz, jak to się często zdarza w aktorskim życiu, olbrzymia popularność obróciła się przeciw nam. Trudno uwierzyć, ale po filmie Forda nie dostałem już naprawdę interesującej roli. Podobnie było z Grażyną

- wyznał jakiś czas temu Mieczysław Kalenik, filmowy Zbyszko z Bogdańca.

Danusia z „Krzyżaków” musiała się jednak pogodzić ze smutną rzeczywistością

Po premierze "Krzyżaków” Grażyna Staniszewska musiała czekać aż 13 lat na kolejną rolę. Zagrała wtedy w filmach „Zazdrość i medycyna" oraz w "Lawie". Po tym oficjalnie zakończyła swoją karierę.

"Krzyżacy". Źródło: onet.pl
"Krzyżacy". Źródło: onet.pl
"Krzyżacy". Źródło: onet.pl

Choć w karierze zawodowej Staniszewska nie miała dużo szczęścia, zupełnie inaczej było w życiu prywatnym aktorki. Ze swoim mężem - profesorem chirurgii, Wojciechem Noszczykiem, miała dwójkę dzieci. Para tworzyła zgrany i szczęśliwy związek.

To również może Cię zainteresować: CZY ANDRZEJ SOŁTYSIK NIE PRZYGOTOWAŁ SIĘ DO ROZMOWY? WPADKA PROWADZĄCEGO „DZIEŃ DOBRY TVN” W ROZMOWIE Z EDYTĄ GÓRNIAK, WOKALISTKA BYŁA ZASKOCZONA

Portal „Życie” pisał również o: POŻAR DOMU WYREMONTOWANEGO W PROGRAMIE "NASZ NOWY DOM". KATARZYNA DOWBOR JEST OBURZONA. CHCE POMÓC POSZKODOWANEJ RODZINIE

Jak informował również portal „Życie”: MAŁGORZATA ROZENEK WYBRAŁA RODZICÓW CHRZESTNYCH DLA HENRYKA, ALE RADOSŁAW MAJDAN NIE CHCE PIERWSZEGO SAKRAMENTU DLA DZIECKA