W porównaniu z innymi typowymi trzylatkami, Liang jest znacznie niższy i mniejszy. Uważa się, że jest najmniejszą dziewczynką świata, mierzącą 54 centymetry. Dziecko waży jedynie półtorej kilo więcej, niż w momencie urodzenia, czyli 2,5 kilograma!

Niezwykła trzylatka

Liang urodził się w Huaihua w Chinach, ważyła 1,05 kg i miała zaledwie 33 cm. Lekarze uważali, że dziewczynka cierpi na mutację genetyczną, która powstrzymała ją przed coraz wyższym i większym wzrostem.

YT

Liang, która otrzymuje leczenie w szpitalu dziecięcym prowincji Hunan w Changsha w Chinach, jest nadal wesoła i uśmiechnięta, mimo że jest mała jak lalka.

YT

Jednak Liang nadal potrzebuje pomocy, jeśli chodzi o chodzenie, ponieważ jej stopy nadal nie są wystarczająco mocne, aby utrzymać jej małe ciało. Często matka musi ją obejmować i podtrzymywać, gdy dziewczynka upiera się przy chodzeniu na nogach.

YT

Pomimo swoich fizycznych wad Liang udowadnia, że ​​jest taka jak inne małe dzieci, które ekscytują się widokiem zabawek. Mała dziewczynka z łatwością błyszczy swoim zadziornym uśmiechem i ujawnia swoją figlarną naturę, gdy ma do dyspozycji swoją ulubioną skaczącą piłkę.

YT

Liang może i urodziła się z rzadką mutacją genetyczną, ale ma niesamowicie wspierających i kochających członków rodziny, którzy są zawsze przy niej.

YT

Nasza bohaterka nie jest jedyną miniaturką przyszłej łamaczki męskich serc. Takich cudów natury jest na świecie mnóstwo, oto dwa kolejne przykłady:

Jyoti Amge - 62,8 cm wzrostu

YT

Charlotte Garside - 68 cm wzrostu

YT

Nikt nie powiedział, że w maleńkim ciele nie drzemie wielki duch! Co sądzicie o dzielnych mini kobietkach? Mają szansę zwojować świat?

O tym się mówi: 6 sierpnia 2020 roku. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane o epidemii koronawirusa w Polsce. Nie jest dobrze

Zerknij tutaj: Kinga Duda ujawniła, w jakiej londyńskiej kancelarii odbywała staż. Na jakie zarobki mogła liczyć