"Pikio" przypomniało wspaniałą ekranizację powieści Henryka Sienkiewicza "Ogniem i mieczem". Wyśmienita obsada filmu przyciągnęła do kim chyba wszystkich Polaków. Jak teraz wyglądają gwiazdy wcielające się w główne role?

Aleksander Domogarow

Kojarzymy go głównie z roli Bohuna, która przylgnęła do niego w naszych oczach w 1999 roku, gdy "Ogniem i mieczem" weszło do kin.

YT

Dzisiaj nie przypomina już Bohuna, do którego wzdychał cały wianuszek dziewcząt, jednak błysk w oku pozostał!

YT

Izabella Scorupco

Niekwestionowana gwiazda produkcji. Stanowiła niezwykle miły dla oka, ważny akcent. Urodzona w Białymstoku aktorka, w "Ogniem i mieczem" zagrała Helenę.

YT

Dzisiaj, w przeciwieństwie do Aleksandra, nadal mogłaby zagrać w ekranizacji tę samą postać, a nie jej rodzica!

YT

Michał Żebrowski

Jak Skrzetuski w jego wkonaniu zadziałał na panie, jak miód na głodne po zimie misie. Bardzo wiarygodnie zagrał odważego i wytrwałego oblubieńca.

YT

Dzisiaj aktor gra głównie w serialach, możemy go oglądać w "Wiedźminie", lub jako Andrzeja Falkowicza w "Na dobre i na złe".

YT

Wiktor Zborowski

Aktor teatralny, filmowy, dubbingowy i radiowy, wcielił się w postać Longinusa Podbipięty. Wielki ciałem, odważny sercem. Jego fantastyczna gra aktorska sprawiła, że Podbipięta od razu zdobył serca widzów!

YT

Dzisiaj starszy, poważny pan, w dalszym ciągu elektryzuje swoim głębokim, niskim głosem. Nadal jest ulubieńcem wielu Polaków!

YT

Daniel Olbrychski

Urodził się w Łowiczu, ma już 75 lat. W "Ogniem i mieczem" zagrał Tuhaj-Beja, wojskowego i politycznego przywódcę Tatarów krymskich. Świetnie odnalazł się w tej roli, wręcz czuł się, jak rybka w wodzie! Ciekawym smaczkiem dla spostrzegawczych, były dwie ryby, nie tak od razu widoczne na jego piersi!

YT

Sędziwy Tuhaj-Bej najwyraźniej nie ma już tyle werwy, co kiedyś, jednak wciąż jest w stanie uraczyć nas rolą w filmie lub teatrze. Wciąż jest aktywny zawodowo.

YT

Która z postaci "Ogniem i mieczem" jest Twoją ulubioną?

O tym się mówi: Myśleli, że wyciągnęli z kanału szczeniaki labradorów. Dopiero weterynarz zdradził, co to za zwierzęta. Ratownicy byli w szoku

Zerknij: To polskie wesele zapamiętają wszyscy goście. Para młoda dała występ, który zachwycił fanów jednego z kultowych filmów