Organizacja przyjęcia weselnego wiąże się ze sporymi kosztami. Płacą nie tylko państwo młodzi i ich rodzice, ale również goście. Prezenty, makijaż, fryzura czy nowy strój to duże wydatki. Większość gości zastanawia się ile włożyć do koperty na wesele, aby nie popełnić gafy. Sprawdź, ile dać do koperty na wesele!

Ile wręczyć pieniędzy w kopercie dla pary młodej?

Ilość pieniędzy podarowanych młodej parze powinna zależeć od 3 elementów: przede wszystkim od stopnia pokrewieństwa i bliskości między parą młodą a gośćmi, zamożności gości oraz wystawności wesela. Na koszt samego przyjęcia składa się jego miejsce, jedzenie, transport oraz nocleg dla gości. Jeśli nowożeńcy planują poprawiny, ceny automatycznie idą w górę.

Wesele/screen Pixabay
Wesele/screen Pixabay

W Polsce jeśli idziemy na wesele z osobą towarzyszącą, to przyjęło się, że do koperty wypada włożyć 500 zł. Przynajmniej tyle powinni podarować również dziadkowie i rodzeństwo. Przyjmuje się, że wujkowie i kuzyni powinni włożyć do koperty około 300-400 zł. Dużo więcej powinni podarować parze młodej rodzice chrzestni, bo aż 1000 zł. Niektórzy dokupują do tego również jakiś drobny upominek.

Kwoty obowiązujące w 2020 roku

Osoby niespokrewnione z parą młodą mają mniejszy wydatek. Zazwyczaj, jeśli idą sami, wkładają oni do koperty 300 zł, a oprócz tego wielu z nich najczęściej składa się na prezent, bo to oni wiedzą najwięcej o zainteresowaniach i pasjach młodej pary.

Ślub jest najważniejszym dniem w życiu każdej pary. Źródło: viva.pl
Ślub jest najważniejszym dniem w życiu każdej pary. Źródło: viva.pl
Ślub jest najważniejszym dniem w życiu każdej pary. Źródło: viva.pl

Bardzo częstym podarunkiem są również różnego rodzaju karty podarunkowe i vouchery, które po weselu pozwolą nowożeńcom wybrać prezent samemu lub spędzić czas sam na sam. Wtedy wszystko zależy już od ich preferencji.

To również może Cię zainteresować: CZY ANDRZEJ SOŁTYSIK NIE PRZYGOTOWAŁ SIĘ DO ROZMOWY? WPADKA PROWADZĄCEGO „DZIEŃ DOBRY TVN” W ROZMOWIE Z EDYTĄ GÓRNIAK, WOKALISTKA BYŁA ZASKOCZONA

Portal „Życie” pisał również o: POŻAR DOMU WYREMONTOWANEGO W PROGRAMIE "NASZ NOWY DOM". KATARZYNA DOWBOR JEST OBURZONA. CHCE POMÓC POSZKODOWANEJ RODZINIE

Jak informował również portal „Życie”: MAŁGORZATA ROZENEK WYBRAŁA RODZICÓW CHRZESTNYCH DLA HENRYKA, ALE RADOSŁAW MAJDAN NIE CHCE PIERWSZEGO SAKRAMENTU DLA DZIECKA