Początki miłości królowej Elżbiety i księcia Filipa

Jak podaje portal "kobieta.onet.pl", książę Filip poznał swoją ukochaną na ślubie kuzynki. Miał wówczas trzynaście lat, a Elżbieta zaledwie osiem. Po pięciu latach nastolatkowie znów spotkali się na jednej z oficjalnych rodzinnych uroczystości. Od tego momentu między nimi zaiskrzyło, a listy miłosne były formą ich komunikacji. Filip bardzo szybko chciał poślubić Elżbietę, dlatego poprosił o rękę jej ojca, Jerzego VI. Król jednak miał obiekcje co do ewentualnego zięcia, ponieważ Filip nie miał czysto brytyjskich korzeni. Urodził się bowiem w Grecji, czuł się jak duńczyk i był spowinowacony z Niemcami. Dlatego rodzice Elżbiety postanowili, że oficjalne zaręczyny odbędą się, gdy ich córka skończy 21 lat, a Filip zrzeknie się wszystkich zagranicznych tytułów szlacheckich, a w zamian otrzyma brytyjskie.

Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II

Kolejną przeszkodą, która napotkała księcia Filipa był fakt, że nie mógł dać potomkom swojego nazwiska. ponieważ miało ono zbyt germańskie brzmienie. Cała rodzina po śmierci króla Jerzego VI uzyskała nazwisko Windsor, któe funkcjonuje w monarchii do dziś.

Królowa Elżbieta i książę Filip wzięli ślub w listopadzie 1947 roku. Chcielibyście przetrwać tyle lat w jednym małżeństwie? Ogromnie zazdrościmy im stażu!

Królowa Elżbieta II/screen Instagram TheRoyalFamily
Królowa Elżbieta II/screen Instagram TheRoyalFamily

To również może Cię zainteresować: NAUKOWO SPRAWDZONE SPOSOBY NA KOMARY. CZY MOŻNA SIĘ ICH CAŁKOWICIE POZBYĆ

Zobacz także: ASIA Z PROGRAMU "CHŁOPAKI DO WZIĘCIA" PUBLIKUJE WAŻNY APEL. NIE MA CZASU DO STRACENIA