Dlatego po jego zebraniu jest wolne miejsce, które wielu z nich jest bezczynnych do nowego sezonu. Jednak, zamiast czosnku możesz posadzić coś innego.

Chcę zaoferować Ci kilka opcji, których używam każdego roku do moich łóżek czosnkowych:

Kwiaty. Po posadzeniu czosnku można między nim posadzić kwiaty. Najbardziej odpowiednie są do tego astru.

Początkowo kwiaty będą doskonałą ochroną przeciwsłoneczną, zasłaniając czosnek. A po zbiorach puste przestrzenie zostaną wypełnione, a łóżka będą wyglądać bardziej zabawnie.

Pietruszka. Kiedy są 2 tygodnie przed zbiorami, namocz nasiona pietruszki. A po zebraniu czosnku możesz od razu posadzić na jego miejscu pietruszkę.

A ponieważ te warzywa rosną dość szybko, wkrótce będziesz mieć własną świeżą pietruszkę.


Ogórki. Kiedy zbierzesz czosnek, możesz posadzić ogórki. Wystarczy przeprowadzić kilka zabiegów, aby szybciej zaczęły przynosić owoce.

Najpierw musisz wybrać odpowiednią odmianę. Mogę doradzić w sprawie odmian hybrydowych, takich jak Deccan i Alligator.

Aby rozwijały się szybciej, należy je uszczypnąć. Jeśli zrobisz wszystko dobrze, na początku jesieni zbierzesz doskonałe plony z ogrodu.

Korzenie. Na pustych łożach czosnku rzodkiewki doskonale się zakorzenią. Te uprawy nie wymagają dużo światła słonecznego. Rośliny okopowe rosną szybko i można je zbierać na początku września.

Naprawione truskawki. Po zebraniu czosnku można posadzić krzewy truskawek, które pod koniec sezonu zachwycą Cię słodkimi jagodami. Jest jednak wada — w przyszłym roku nie będzie można w tym miejscu posadzić czosnku.

Dlaczego lepiej nie zostawiać łóżek pustych?

Wolna gleba z nasadzeń szybko zarasta chwastami, których później bardzo trudno się pozbyć. Jeśli ziemia jest zbyt zubożona i chcesz, aby odpoczęła, zasadzaj sydery.

W ten sposób ochronisz miejsce przed pojawieniem się chwastów, a jednocześnie wzbogacisz ziemię o przydatne substancje. Zawsze używam do tego facelii. Roślina odżywia glebę i nie wymaga ciągłej pielęgnacji.

To również może Cię zainteresować: PAWEŁ DELĄG OTWARCIE OPOWIEDZIAŁ O SWOIM ŻYCIU UCZUCIOWYM. „MOJE SERCE JEST ZAJĘTE”, JEGO UKOCHANA NIE CHCE SIĘ WYPOWIADAĆ

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: DAGMARA KAŹMIERSKA NIE KRYJE ZAFASCYNOWANIA ANTKIEM KRÓLIKOWSKIM. CO ŁĄCZY TYCH DWOJE? CZY KAŹMIERSKA ZAJMIE MIEJSCE KASI DĄBROWSKIEJ

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: ZENEK MARTYNIUK ZNALAZŁ SIĘ W SYTUACJI NIE DO POZAZDROSZCZENIA. KIEDY SKOŃCZY SIĘ ZŁA PASSA KRÓLA DISCO POLO, O CO CHODZI