W ostatnim czasie na polskiej scenie politycznej zrobiło się gorąco. Wszystko za sprawą wyborów prezydenckich. Najpierw trwały dyskusje o słuszności przeprowadzenia ich w dobie pandemii koronawirusa, następnie wiele dyskusji wywiązało się wokół kandydatów, którzy rozpoczęli walkę o prezydencki fotel.

Polacy znaleźli kilku swoich faworytów w całej kampanii. Jednym z nich bardzo szybko stał się Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Pokazują to także głosy, które na niego oddano – choć jako ostatni dołączył do wyścigu prezydenckiego, zastępując tym samym Małgorzatę Kidawę-Błońską, zaskarbił sobie sympatię Polaków i otrzymał ponad 10 milionów głosów, co dało mu 48,97% poparcia w drugiej turze.

Rafał Trzaskowski dał się poznać podczas kampanii jako zdecydowany i twardy polityk, Polacy ciepło przyjmowali kandydata na prezydenta w kolejnych miastach. Najczęściej towarzyszyła mu także żona, Małgorzata Trzaskowska. Warto skupić się przez chwilę właśnie na niej.

Rafał Trzaskowski, Małgorzata Trzaskowska
Rafał Trzaskowski, Małgorzata Trzaskowska
Rafał Trzaskowski, Małgorzata Trzaskowska

Małgorzata Trzaskowska przykuła wzrok ekspertów. Wszystko przez jeden szczegół

Wielu specjalistów przyglądało się zachowaniu, stylizacji oraz wypowiedzi pierwszych dam. Podobnie, jak w przypadku Agaty Dudy, Małgorzata Trzaskowska także w wyborze stylizacji pokierowała się symboliką. Chodzi o kolor sukienki, który wybrała żona prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Pierwsza dama Warszawy postawiła na niebieski. Jak wiadomo kolor niebieski jest symbolem pogody ducha, szczerości, autentyczności oraz spokoju czy pokory. Co więcej eksperci zauważyli jeszcze jeden szczegół. W przeciwieństwie do Agaty Dudy, Trzaskowska nie była przygotowana na to, że będzie musiała zabrać głos podczas wieczoru wyborczego. Jej wypowiedź nie była wyreżyserowana i nieszczera jak w przypadku drugiej pani.

- Wypowiedź Małgorzaty Trzaskowskiej w przeciwieństwie do Agaty Dudy, nie była przemyślana, tylko spontaniczna. Żona prezydenta Warszawy nie została przygotowana do wypowiadania się w wieczór wyborczy - mówił specjalista w zakresie mowy ciała.

To też może cię zainteresować: Pomorze: pozytywne wiadomości z sanepidu. Służby opublikowały nowy raport w sprawie koronawirusa w województwie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Gdańsk: miasto cieszy się czystym powietrzem. Jak wyglądają dane odnośnie zanieczyszczenia na wtorek

O tym się mówi: Gdańsk: Przełom w sprawie zaginionej Iwony Wieczorek. Ponownie wznowiono poszukiwania