Choć kalendarzowe lato już trwa, pogoda za oknem wciąż jest bardzo zmienna. Osoby, które zaplanowały sobie urlopy w Polsce na pierwsze dni po zakończeniu roku szkolnego, póki co mogą jeszcze liczyć na zmianę aury, jednak obecnie nie wygląda to za dobrze.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dzisiaj rano alerty pierwszego i drugiego stopnia dla aż dwunastu województw w Polsce. Wszystko ze względu na ulewne deszcze i burze.

Będą burze!/screen Pikist
Będą burze!/screen Pikist

Burzowa aura nad Polską. Aż 12 województw zagrożonych

IMGW nie ma dla as dobrych wiadomości. Już od 15 lipca nad Polską pojawi się burzowa aura. Jak podają synoptycy burzom mają towarzyszyć spore opady deszczu. Spadnie aż 15 litrów na metr kwadratowy! Dodatkowo opadom towarzyszyć będą gwałtowne deszcze. Od jutra sytuacja taka pojawi się w czterech województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim.

W czwartek sytuacja poszerzy się o kolejne województwa. Burze z silnym wiarem oraz deszczem pojawią się w pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, łódzkim, wielkopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim.

Załamanie pogody, deszcz, burza. Screen: Wiadomosci.wp.pl
Załamanie pogody, deszcz, burza. Screen: Wiadomosci.wp.pl
Załamanie pogody, deszcz, burza. Screen: Wiadomosci.wp.pl

To też może cię zainteresować: HMM Gdańsk czyli największy kontenerowiec na świecie przypłynie wkrótce do Europy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Gdańsk: miasto cieszy się czystym powietrzem. Jak wyglądają dane odnośnie zanieczyszczenia na wtorek

O tym się mówi: Gdańsk: Przełom w sprawie zaginionej Iwony Wieczorek. Ponownie wznowiono poszukiwania