Koronawirus w jednej z radomskich parafii. Tamtejszy proboszcz w ubiegłą niedziele poznał wyniki swojego testu na COVID-19.

Jak się okazuje ksiądz Gabriel Marciniak Proboszcz parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Radomiu jest zakażony koronawirusem.

– W niedzielę po południu otrzymałem z Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej informację, że mam pozytywny wynik testu na koronawirusa. W dniu dzisiejszym po południu będzie dezynfekowany kościół, więc nie będzie mszy św. – informuje ks. Marciniak.

Koronawirus w kościele? Źródło: wprost.pl
Koronawirus w kościele? Źródło: wprost.pl

Jak informuje zakażony duchowny, póki co nie wie jeszcze nic na temat kwarantanny pozostałych duchownych, którzy mieli kontakt z proboszczem. Zgodnie z podanymi informacjami msze święte wrócą już od wtorku.

– Sanepid prosił także o podanie do publicznej wiadomości, aby parafianie, którzy mieli ze mną w ostatnim czasie kontakt na mszach świętych, obserwowali swój stan zdrowia – dodaje ks. Marciniak.

Wszyscy, którzy mieli kontakt z duchownym proszeni są o wstawienie się w radomskim sanepidzie. Zakażony proboszcz prosi wiernych o modlitwę i wstawiennictwo za rychły powrót do zdrowia.

Koronawirus w kościele. Źródło: radiozet.pl
Koronawirus w kościele. Źródło: radiozet.pl
Koronawirus w kościele. Źródło: radiozet.pl

To też może cię zainteresować:Małopolska: wybory prezydenckie 2020 za nami. Jak tym razem głosowano w województwie

O tym się mówi:Kraków: koronawirus został wykryty w miejskim autobusie. Sanepid szuka pasażerów