Powiatowy inspektor sanitarny w Krakowie ponownie apeluje o zgłoszenie się pasażerów autobusów linii 503 oraz 252, którzy jechali nimi we wtorek 7 lipca.

Koronawirus wykryty u pasażerki

Jak podają służby, u 47-latki pochodzącej z Krakowa potwierdzono wirus COVID-19. Kobieta potwierdziła, że w miniony wtorek 7 lipca korzystała z komunikacji miejskiej.

Sanepid podaje, że chodzi tutaj o połączenie autobusowe nr 503 na trasie Nowy Bieżanów Południe – Górka Narodowa Wschód o godzinie 11.15, a także nr 252 relacji osiedle Podwawelskie – Kraków Airport około godziny 11.40.

Obecnie zakażona kobieta przebywa już za granicą. Okoliczności jej styczności z wirusem SARS-CoV-2 nie są jeszcze ustalone.

fot. glos24

Sanepid apeluje

Służby wydały już komunikat w tej sprawie prosząc o kontakt resztę pasażerów linii 503 i 252. Należy zadzwonić pod nr: 602 347 817 lub (12) 684 40 33.

Trwa także ocena ryzyka dla kierowców oraz współpasażerów. Krakowskie MPK zapewnia jednak, że jest ono minimalne dzięki strefom bezpieczeństwa w pojazdach oraz wprowadzonym zasadom bezpieczeństwa.

„Tego typu przypadek jeszcze raz potwierdza, jak ważne jest to, żeby pasażerowie dbali o swoje bezpieczeństwo wzajemnie”– tłumaczy Marek Gancarczyk, rzecznik MPK.

Przedstawiciele komunikacji miejskiej apelują także ponownie o zakrywanie w autobusach i tramwajach ust i nosa.

To też może cię zainteresować: Małopolska: wybory prezydenckie 2020 za nami. Jak tym razem głosowano w województwie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kraków z lotu ptaka naprawdę zachwyca. Niesamowite zdjęcia grodu Kraka

O tym się mówi: Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu popularnych produktów z obiegu. Pod żadnym pozorem ich nie spożywaj