Jak podaje "parenting.pl", kolejna "zabawa" rozprzestrzenia się wśród nastolatków. Niestety kolejne dziecko mocno przez to ucierpiało.

Niebezpieczne trendy wśród dzieci

Przez lata pojawiały się i znikały dziwne, a czasem niebezpieczne trendy na szkolnych boiskach i w mediach społecznościowych. Wystąpiło wyzwanie z manekinem, potem było wyzwanie z plecakiem. Następne to osławione Tide-pod. Ale „wyzwanie dezodorantu” jest najnowszym zmartwieniem rodziców, ponieważ uczestniczące w nim dzieci poważnie ranią same siebie.

Mama nastolatki Jamie Prescott z South Gloucestershire w Anglii, opublikowana na Facebooku rozpaczliwy apel po tym, jak wyzwanie z dezodorantem przeszła jej córka, która jest w dziewiątej klasie, z oparzeniami drugiego stopnia na ramieniu.

Rzadko to robię, ale z tej okazji chciałabym, aby ten post rozprzestrzenił się szeroko i daleko..... Dla wszystkich rodziców, którzy mają dzieci, proszę usiądźcie i pokażcie im te zdjęcia..... Oto destrukcyjne wyniki czegoś znanego jako "The Dezodorant Challenge"..... które obecnie odbywa rundy w Yate i dosłownie wiąże się z nieprzerwaną aplikacją dezodorantu na kogoś innego przez jak najdłuższy czas..... To takie proste, a skutkuje poważnymi oparzeniami chemicznymi. Poniższe zdjęcia to ramię mojej córki, trzy tygodnie to zabawie, na których widać, że nadal może wymagać przeszczepu skóry.....


Facebook/Jamie Presscott

Wyzwanie to próba wytrzymałości i polega na rozpyleniu dezodorantu z puszki aerozolu bezpośrednio na nagą skórę osoby. Celem jest sprawdzenie, kto może go tam trzymać najdłużej. Prescott powiedziała, że ​​obrażenia córki były tak poważne, że może potrzebować przeszczepu skóry. Jej post, który zawierał kilka zdjęć przedstawiających ranę, został udostępniony ponad 4000 razy, odkąd został przesłany 4 maja.

Co sądzicie o głupich zabawach tego typu? Od kogo mogą wychodzić po raz pierwszy, zanim podchwycą je inne dzieci?

O tym pisaliśmy: Ewa Kopacz ma wspaniałe wieści. Wielka radość w jej życiu. Co się stało

Zerknij: Kolejne przecieki na maturach 2020. Jakie zadania wyciekły dzisiaj i jakie będą konsekwencje?