Choć wesele powinno kojarzyć się młodej parze i gościom z najpiękniejszym dniem w życiu, w dobie pandemii koronawirusa wywołuje u niektórych strach i niechęć do uczestnictwa w ceremonii.

Wesele jest jedną z najważniejszych uroczystości w życiu. Niestety, aktualnie niesie ze sobą także ogromne ryzyko. Przekonali się o tym na własnej skórze goście kolejnej ceremonii.

Ostatnio wykryto koronawirusa u weselników w województwie wielkopolskim.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w województwie wielkopolskim w miejscowości Ostrzeszów. Na weselnej uroczystości pojawiła się osoba zarażona koronawirusem.Powstało kolejne ognisko zachorowan.

Przyjęcie weselneo dbyło się 20 czerwca.Uczestniczyło w nim blisko 100 osób.

Koronawirus na weselu. Źródło: msn.com
Koronawirus na weselu. Źródło: msn.com

Jak poinformowała dyrektor stacji sanitarno-epidemiologicznej w Ostrzeszowie Emilia Adamiak, podczas wesela doszlo do zakażenia koronawirusem.

- 21 osób zostało zakażonych koronawirusem po weselu, które odbyło się 20 czerwca pod wielkopolskim Ostrzeszowem. Liczba zakażonych może się zwiększyć, ponieważ nie mamy jeszcze wszystkich wyników - przekazała.

Para młoda wciąż czeka na wyniki testu.Póki co pozytywny wynik test ujrzało aż 21 osób.

Ślub/screen Pixabay
Ślub/screen Pixabay

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jedne z banków ostrzegł klientów przed instalacją fałszywych aplikacji. Mogą wyssać z naszego konta wszystkie środki