Ministerstwo Zdrowia w ramach kampanii „Planuję długie życie” zamieścił w mediach społecznościowych informacje o tym, jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na niektóre rodzaje chorób nowotworowych. Jaka jest recepta na zdrowie?

O tej porze roku musimy uważać na kolejne zagrożenie

Ministerstwo Zdrowia prowadzi w sieci kampanię „Planuję długie życie”. Dodaje w mediach społecznościowych posty, które ostrzegają przed licznymi schorzeniami i nowotworami. W dobie pandemii wiele osób o nich zapomina.

Resort Zdrowia jakiś czas temu namawiał między innymi do rzucenia palenia, wycofano nawet ze sprzedaży papierosy ze smakowym aromatem.

Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube
Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube
Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube

Ministerstwo Zdrowia informowało nas także, że na przestrzeni ostatnich kilku lat nadwaga i otyłość stały się realnym problemem i dużym wyzwaniem dla zdrowia publicznego. To właśnie nadmierna liczba kilogramów przyczynia się do pojawienia się wielu niebezpiecznych dla życia człowieka schorzeń.

Ministerstwo Zdrowia ostrzega przed chorobą

Teraz Ministerstwo Zdrowia dodało kolejny post z cyklu „Planuję długie życie” i ostrzega Polaków przed... słońcem! Promienie słoneczne nie tylko źle wpływają na stan naszej skóry - szybciej się ona starzeje oraz powoduje jej marszczenie.

Promienie słoneczne mogą również przyczynić się do rozwoju nowotworu skóry, który jest nie tylko zagrożeniem zdrowia, ale również życia. Dlatego należy pamiętać o specjalnej ochronie naszej skóry.

Jeśli pracujemy pod gołym niebem, należy używać specjalnych kremów z filtrem. To samo dotyczy osób, które przebywają na plaży. Zawsze należy chronić swoją skórę.

Jednak Ministerstwo Zdrowia zachęca do tego, aby ekspozycja na promieniowanie UV nie była długa oraz do tego by regularnie badać swoją skórę. Dzięki temu możemy wcześniej wykryć niepokojące zmiany skórne i uratować swoje życie.

Wychodząc z domu musimy pamiętać o tym, by zabrać ze sobą krem z filtrem oraz okulary przeciwsłoneczne, słońce może powodować zaćmę, oraz warto ubrać się w jasne kolory nieprzyciągające promienie słoneczne.

To również może Cię zainteresować: PAWEŁ DELĄG OTWARCIE OPOWIEDZIAŁ O SWOIM ŻYCIU UCZUCIOWYM. „MOJE SERCE JEST ZAJĘTE”, JEGO UKOCHANA NIE CHCE SIĘ WYPOWIADAĆ

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: DAGMARA KAŹMIERSKA NIE KRYJE ZAFASCYNOWANIA ANTKIEM KRÓLIKOWSKIM. CO ŁĄCZY TYCH DWOJE? CZY KAŹMIERSKA ZAJMIE MIEJSCE KASI DĄBROWSKIEJ

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: ZENEK MARTYNIUK ZNALAZŁ SIĘ W SYTUACJI NIE DO POZAZDROSZCZENIA. KIEDY SKOŃCZY SIĘ ZŁA PASSA KRÓLA DISCO POLO, O CO CHODZI