Tego problemu można jednak uniknąć dzięki... kilku tabletkom węgla aktywnego. Mówimy, jak to działa i oferujemy inne środki ludowe, które zapobiegną pojawieniu się charakterystycznego zapachu z lodówki:

*Węgiel aktywowany,
*chleb żytni,
*Ryż,
*Ziemniaki,
*Cytryna,
*Przyprawa,
*Sól.

Specjalne narzędzia:

Węgiel aktywowany

Po umyciu lodówki umieść woreczek z kilkoma tabletkami węgla aktywnego na jednej z półek. Faktem jest, że węgiel jest naturalnym absorbentem i doskonale pochłania różne zapachy. Nawiasem mówiąc, woreczek na węgiel można wykonać własnymi rękami z naturalnej tkaniny lub nawet ze starej (ale czystej!) Bawełnianej skarpety. I nie zapomnij zmieniać węgla co 7-10 dni.

Chleb żytni

Chleb żytni radzi sobie również z rolą wojownika z nieprzyjemnym zapachem. Wystarczy pokroić go na kawałki, ułożyć na spodkach i umieścić na półkach lodówki.

Ryż

W lodówce możesz również postawić spodek z garstką ziaren ryżu.

Ziemniaki

Potnij ziemniaki na pół i włóż do lodówki. Oczywiście taki absorbent będzie musiał być zmieniany częściej — co najmniej raz na 3-4 dni, w przeciwnym razie może się pogorszyć. Nawiasem mówiąc, zepsute ziemniaki nie pachną lepiej niż najbrudniejsza lodówka.

Cytryna

Nie mniej skutecznymi środkami będą plasterki świeżej cytryny, a nawet skórki tego owocu.

Przyprawa

Niewielka garść kurkumy, goździków lub cynamonu pomoże zapobiec nieprzyjemnym zapachom w lodówce.

Sól

Sól szybko absorbuje obce zapachy, najważniejsze jest umieszczenie jej w lodówce w otwartym pojemniku.

Specjalne narzędzia

Należy zauważyć, że specjalne pochłaniacze zapachów do lodówki od dawna pojawiają się w sklepach, które są w stanie wyeliminować nawet najsilniejsze „aromaty” - ryby, cebulę, czosnek, gorący ser i wędzone mięso.

Jak informował portal „Życie”: ZASKAKUJĄCO DUŻY WZROST CEN W POLSKICH MIASTACH TURYSTYCZNYCH. POLACY NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ, SĄ NIEBYWALE OBURZENI

Przypomnij sobie: POLSKIE WŁADZE WYCIĄGAJĄ RĘKĘ DO DZIECI. CZĘŚĆ Z NICH BĘDZIE MOGŁA LICZYĆ NA 1000 ZŁOTYCH ZAPOMOGI, KTO JĄ DOSTANIE, KOMU PRZYSŁUGUJE