Choć sezon na grzyby jeszcze przed nami, to już teraz w lasach pojawiają się różne okazy, na które warto zwrócić uwagę. Tegoroczna pogoda sprzyja wyrastaniu nowych grzybów w czerwcu, co zaskoczyło Polaków, którzy widzieli je na spacerach.

Pierwsze prawdziwki już w lasach

Sezon grzybowy w tym roku rozpoczął się dużo wcześniej. Wie o tym czytelniczka Faktu, która postanowiła podzielić się z nim swoim znaleziskiem. Pani Maria ze Starego Dworu zebrała juz pierwsze prawdziwki.
W związku z tym, że w tym roku wszystko rozpoczęło się bardzo szybko, warto przypomnic sobie ważne zasady, które pozwolą nam na rozsądne grzybobranie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze zasady pozwalające na spradzenie tego czy grzyb jest robaczywy.

Grzyby. Źródło: Youtube
Grzyby. Źródło: Youtube

Szybki i niezawodny sposób na sprawdzenie czy grzyb nie jest robaczywy

Większość grzybów na pierwszy rzut oka wydaje się być zdrowa. Jak się jednak okazuje pózniej, podczas ich obierania - wiele z nich jet robaczywych.
Kondycję grzyba możemy sprawdzić także w lesie. Wystarczy, ze przekroimy go na pół i ocenimy jego środek. Jeśli jego miąższ jest jednolitej białej lub żółtej barwy, a w jego srodku nie widać zadnych podejrzanych szkodnikow, grzyb jest w pelni zdrowy.

Grzyby. Źródło: Youtube
Grzyby. Źródło: Youtube

Przypomnijsobie o: Wolontariusze będą dzisiaj pobierać próbki w komunikacji miejskiej. Czego szukają

Jak informował portal Życie: Coraz więcej osób w szpitalach z powodu koronawirusa. Sanepid podał nowe dane