Sezon truskawkowy trwa w dobre. Sprawdź, co zrobić, by odpowiednio oczyścic świeżo zebrane lub zakupione truskawki, a także w jaki sposób je przechowywać, by cieszyć się nimi jak najdłużej.

Jak odpowiednio myć truskawki?

Truskawki, jak każdy owoc, mogą być robaczywe. O tym problemie zdecydowała się opowiedzieć Krista Torres, która opublikowała na swoim Instagramie filmik, na którym to oczyszcza swoje truskawki. To właśnie podczas ich mycia, na powierzchni owocu pokazały się białe robale.
Internauci, którzy oglądali relacje znanej tiktokerki, postanowili podzielić się z nią swoimi sprawdzonymi sposobami na walkę ze szkodnikami.
Jak czytamy na "Daily Mail”, truskawki należy myc w słonej wodzie. Najlepiej dodać także do wody ocet, który skutecznie oczyści owoc z każdego paskudztwa. Owoce powinny być moczone w mieszance przez minimum 30 minut.

Truskawki będą bardzo drogie! / YouTube
Truskawki będą bardzo drogie! / YouTube
Truskawki będą bardzo drogie! / YouTube

Jak je przechowywać?

Aby cieszyć się smakiem truskawek jak najdłużej i nie musieć wyrzucac ich już na drugi zień, należy zastosować odpowiednie triki. Najważniejsze w tym wszystkim jest ich odpowiednie przechowywanie. Najlepszym sposobem jest trzymanie owoców w pojemnikach przepuszczających powietrze, takich jak np. rewniane koszyczki, w których zazwyczaj owoce te są sprzedawane. Ważne by nie trzymać truskawek w plastikowych pojemniach czy foliowych torebkach.
Co ważne truskawki powinny byc przechowywane wraz ze szypułkami. Myć truskawki także należy w całości, mycie ich bez szypułek powoduje, że ich smak się "wypłukuje".

zamrażanie truskawek, screen Google
zamrażanie truskawek, screen Google
zamrażanie truskawek, screen Google

Przypomnijsobie o: Wolontariusze będą dzisiaj pobierać próbki w komunikacji miejskiej. Czego szukają

Jak informował portal Życie: Coraz więcej osób w szpitalach z powodu koronawirusa. Sanepid podał nowe dane