Słoneczna pogoda sprzyja powrotowi komarów. Wszyscy ci, którzy uwielbiają odpoczywać na świeżym powietrzu między innymi na swoim balkonie, muszą zmierzyć się z prawdziwym problemem, jaki wywołują komary.
Lato jest tą porą roku, w której wszystkie organizmy budzą się do życia. Rozkwit drzew, krzewów i kwiatów, powoduje to, że zaczynają pojawiać się owady, które często, choć wydają się niepozorne – potrafią zaleźć za skórę. Bez wątpienia jednym z takich owadów są komary.

Komary to jedne z najbardziej znienawidzonych owadów

Na szczęście nie ma takiej rzeczy na świecie, na którą nie znajdziemy spossobu! Poradzimy sobie także z komarami. Na szczęście mamy pod ręką srdki chemiczne, które gwarantują nam wygraną w tym starciu. Niestety nie każdy może z różnych przyczyn np. alergii, sięgać po sklepowe środki owadobójcze. Na szczęście są na to również domowe sposoby. Co ciekawe komary można zniechęcić sposobem. np sadząc rośliny, które skutecznie je odstraszą.
Jak podaje Interia, jedną z takich roślin jest bodziszek cuchnący – którego liście wydzielają odtsraszający zapach. Na pomoc może przyjść nam także bazylia, która skutecznie odstarszy naszego dręczyciela. Inna roślina odstraszająca komary to rozmaryn. Od jego zapachu uciekają także mrówki i muchy. Świeży rozmaryn może stać nie tylko w doniczce, ale i w formie ciętej – w szklankach z wodą.
Można także stworzyć naturalny spray, którzy pomoże pozbyć się komarów.

Komar. Źródło: Youtube
Komar. Źródło: Youtube
Komar. Źródło: Youtube

Jak zrobić spray na komary?

Potrzebne składniki:
po garści melisy, mięty i rozmarynu, kocimiętki
szklanka wody destylowanej/przegotowanej lub ocet jabłkowy
Jak wykonać spray przeciw komarom?
Wykonanie odstraszającego komary należy rozpocząć od porwania wszystkich roślin na drobne kawałki. Należy pamiętać o tym, aby nie używać do tego noża, wystarczy rozerwać zioła w dłoniach.
Tak przygotowany rośliny wkładam do słoika i zalewamy gorącą wodą lub octem. Całą mieszankę pozostaw na około 30 min. Po odczekaniu wskazanego czasu odcedź ją i przelej do buteleczki z atomizerem. Wstrząsnij.

Skuteczny sposób na komary, źródło: Podaj.to
Skuteczny sposób na komary, źródło: Podaj.to
Skuteczny sposób na komary, źródło: Podaj.to