Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla ośmiu województw. Pojawią się tam silne burze z ulewnym deszczem i niekiedy gradem. Sytuacja może być niebezpieczna.
Jak podaje IMGW nadchodzące zjawiska pogodowe mogą nieść za sobą ryzyko strat materialnych. Dlatego też apeluje się o ostrożność i bieżące sprawdzanie komunikatów meteorologów.

Trzy rodzaje zagrożeń: burza, gradobicie i ulewne deszcze. Gdzie będzie najniebezpieczniej?

Burzy mogą spodziewać się następujące województwa: małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie, podlaskie i wschodnia część województwa warmińsko-mazurskiego.
Intensywne deszcze oraz burze mogą pojawić się w województwie wielkopolskim z pominięciem zachodnich miejsowości oraz zachodnich powiatów w województwie warmińsko-mazurskim.
Ulewne deszcze nawiedzą województwa kujawsko-pomorskie oraz południowych i wschodnich części województwa pomorskiego.

Burza. Screen: Urząd miasta Łódź
Burza. Screen: Urząd miasta Łódź
Burza. Screen: Urząd miasta Łódź

IMGW wydało ostrzeżenie 1 stopnia.

Jak podaje IMGW, przewidywane zagrożenia to:

"Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej."
Ze względu na niebezpieczeństwo zaleca się monitorowanie sytuacji i dostosowywanie się do zaleceń wydanych przez IMGW.

Nadejdą burze!/screen Pixabay
Nadejdą burze!/screen Pixabay

Portal „Życie” informował: NIESAMOWITA HISTORIA POLSKIEJ STYGMATYCZKI. MIAŁA DAR PRZEWIDYWANIA PRYSZŁOŚCI I UZDRAWIANIA, CZĘSTO ROZMAWIAŁA Z DUCHAMI

Przypomnij sobie: BÓG ZOSTAWIŁ NAM SIEBIE POD POSTACIĄ CHLEBA. JEDEN CZŁOWIEK WYTŁUMACZYŁ DLACZEGO