Utrzymanie społecznego dystansu w czasach epidemii koronawirusa przy jednoczesnym normalnym funkcjonowaniu i chęci pójścia do kawiarni czy restauracji może się wykluczać. Stąd właściciele kawiarni i restauracji, którzy zostali zobligowani do tego, by zmusić gości do zachowania minimum 2 metrów odległości od siebie prześcigają się w pomysłach, jak to zrobić.

Jest to szczególnie trudne w krajach o dużym zagęszczeniu ludności. Dlatego np. w Bangkoku stworzone specjalne przesłony z pleksy, by przy jednym stoliku mogli spożywać posiłek kompletnie obcy sobie klienci. Bardzo zabawną metodą przyjęto natomiasy w niewielkim barze w Lakewood w stanie Colorado, gdzie kliencie mają obowiązek zakładać specjalne kapelusze z przyczepionymi piankami do ćwiczeń, by zachować bezpieczną odległość!

We are still waiting on CDPHE to let us know when we can re-open. When we do, we have tons of changes to share with...

Gepostet von OH Zone am Samstag, 16. Mai 2020

To jednak nie wszystko! Na bardzo kreatywny pomysł wpadli właściciele baru w stanie Maryland

Bar w Maryland bada sposoby na utrzymanie dystansu wśród swoich klientów. Jego rozwiązanie: „odbijające się stoły”

W oczekiwaniu na ponowne otwarcie Fish Tales Bar & Grill w Ocean City zamówił stoły dla tych, którzy umiejscawiają klientów w stołach, które wyglądają jak monstrualnych rozmiarów chodziki dla dzieci Klienci, siedzący w stolikach na kółkach, mogą się przemieszczać i zderzać ze sobą z odległości około 2 metrów, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi dystansu społecznego.

- To jak duży chodzik – mówi Shawn Harman, współwłaściciel Fish Tales dziennikarzom lokalnej stacji radiowej. – To ma wyglądać jak donut - duża dętka z ciągnika, która otacza blat stołu w kształcie pączka.

Pomysł zrodził się w głowie kuzyna jego żony, Erina Cermaka, który jest właścicielem firmy o nazwie Revolution Events w Baltimore.

Kiedy wybuchła pandemia, imprezy plenerowe i wydarzenia muzyczne zostały wstrzymane, więc Cermak musiał wykazać się kreatywnością.

- Pomysł polegał na próbie powrotu do organizowania imprez – powiedział Erin Cermak. – narysowaliśmy zatem okrąg na ziemi o średnicy 2 metrów, żeby to sobie wyobrazić i w ten sposób wpadliśmy na ten pomysł.

Genialne w swojej prostocie?

Przypomnij sobie o… KATARZYNA DOWBOR: NIEPOKOJĄCE INFORMACJE O STANIE JEJ ZDROWIA. DZIENNIKARKA CIERPI NA NIEULECZALNĄ CHOROBĘ

Jak informował portal Życie: POLSCY EKSPERCI WYJAŚNIAJĄ NIETYPOWE OBJAWY KORONAWIRUSA. ICH BADANIA ZNALAZŁY UZNANIE WŚRÓD ŚWIATOWYCH UCZONYCH

Portal Życie pisał również o… WAŻNE INFORMACJE DLA OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z TELEWIZJI NAZIEMNEJ. BĘDĄ WIELKIE ZMIANY