Pieprz jest jedną za najpopularniejszych przypraw. Najlepiej smakuje ten świeżo zmielony, dlatego większość z nas kupuje go w formie ziaren, które można zmielić w młynku. Niektórzy zaopatrują się w tzw. Młynki jednorazowe, czyli te, które można kupić w prawie każdym sklepie. Niestety nie da się ich otworzyć po to, by ponownie je napalenić. Teoretycznie. W praktyce jest na to sposób.

Jak otworzyć jednorazowy młynek do pieprzu?

Jak się okazuje da się zaoszczędzić i nie kupować co chwilę nowych młynków do pieprzu. Jest na to pewien sposób. Podpowiemy, jak otworzyć młynek jednorazowy.

Na samym początku należy opóźnić młynek. Kiedy wykorzystamy już cały pieprz możemy rozpocząć przygotowanie do otwarcia. Musimy naszykować miskę z gorącą wodą. Do miski z wrzątkiem włóż młynek nakrętką do dołu i pozostaw na chwilę. Gorąca woda zmiękczy nakrętkę młynka i pozwoli na łatwe usunięcie jej z buteleczki.

Następnie umyj buteleczkę i odstaw do wyschnięcia. Kiedy jej wnętrze będzie już suche napełnij je ponownie pieprzem ziarnistym i załóż nakrętkę. To dużo tańsze niż ponowne kupowanie młynka.

Przypomnij sobie o… KATARZYNA DOWBOR: NIEPOKOJĄCE INFORMACJE O STANIE JEJ ZDROWIA. DZIENNIKARKA CIERPI NA NIEULECZALNĄ CHOROBĘ

Portal Życie pisał również o… WAŻNE INFORMACJE DLA OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z TELEWIZJI NAZIEMNEJ. BĘDĄ WIELKIE ZMIANY