Dziewczyna ma zespół Wiedemanna-Rautenstraucha, objawiający się brakiem tłuszczu na twarzy i kończynach, wczesnym starzeniem się, rzekomogłowiem i innymi objawami. Z powodu takich objawów wygląd osoby ma brzydkie rysy. W sumie na świecie zidentyfikowano kilka osób z taką patologią.

Lizzy urodziła się przedwcześnie o wadze 900 g. Lekarze powiedzieli, że dziewczyna dorośnie z niepełnosprawnością i nie będzie mogła się poruszać ani rozmawiać. Jednak nie tylko nauczyła się chodzić, ale także ukończyła szkołę średnią, otrzymała dyplom University of Texas i została autorką trzech książek o psychologii.


Teraz 31-letnia Amerykanka waży 29 kg i ma wysokość 152 cm, musi jeść co 15 minut, w przeciwnym razie po prostu umrze. Oprócz objawów zewnętrznych dziewczyna ma słabą odporność, dlatego często choruje przez długi czas. Jedno z jej oczu w ogóle nie widzi, a drugie trochę widzi.

Z powodu takiego niestandardowego wyglądu Lizzy była dokuczana w szkole. A na ulicy wszyscy na nią patrzyli.

JGdy była nastolatką, ktoś zamieścił z nią wideo w sieci, nazywając ją najbrzydszą kobietą na świecie. Wideo obejrzały ponad cztery miliony osób. Amerykanka przeczytała wtedy wiele obraźliwych komentarzy pod jej adresem, co jeszcze bardziej ją dręczyło. Jednak po takim ciosie Lizzie przeżyła i była zdeterminowana, by dać nauczkę prześladowcom.


Dziewczyna zaczęła kręcić filmy wspierające ludzi wyśmiewanych z powodu ich niestandardowego wyglądu. W 2013 roku została zaproszona do występu na festiwalu kobiet w Teksasie. Jej przemowa była pełna ironii i żartów. Powiedziała, że ​​jeśli ktoś zamierza ją urazić, to lepiej byłoby podejść do niej, tylko jej oko jest ślepe.


Lizzy miała wielu podobnie myślących ludzi na całym świecie, którzy zapewniali jej wsparcie materialne. Kiedy zamierzała nakręcić dokument o sobie, była w stanie zebrać około 215 tysięcy dolarów za pomocą portalu Kickstarter, zamiast zadeklarowanych 180 tysięcy. Film został ciepło przyjęty przez publiczność.

To też może cię zainteresować: Daria przekonywała, że 10-latek jest ojcem jej dziecka. Prawda jednak jest bardziej mroczna i bolesna

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kilkumiesięczna dziewczynka w oknie życia. Przy dziecku pozostawiono list