Opieka nad dzieckiem to dość trudna sztuka. Jeden noworodek potrafi zrobić ogromne zamieszanie, a co dopiero kiedy jest ich jeszcze więcej. W obliczu tego często mężczyźni zrzucają wszystkie obowiązki na matki.

Ojcowie chcąc wykręcić się z opieki nad maluchem często zasłaniają się nadmiarem pracy lub dodatkowymi zajęciami oraz nieumiejętnością poradzenia sobie z dzieckiem. W końcu uważają, że to zadanie dla kobiet.

Para doczekała się pięcioraczków

W Odessie na Ukrainie lekarze nie kryli zaskoczenia, kiedy odkryli, że ciężarna kobieta wkrótce urodzi pięcoraczki. Rodzice maluchów, Oksana Kobeletska i Siergiej Semenow wychowywali już jedną 3-letnią córeczkę, Alisę. Nikt nie spodziewał się, że będzie miała ona aż pięcioro rodzeństwa.

Ciąża musiała zostać przerwana w 31 tygodniu. W 2016 roku w wyniku cesarskiego cięska urodziły się dwie dziewczynki i trzech chłopców. Najmniejsze dziecko miało jedynie 1100 gramów, zaś największe 1800.

Ciąża była zgrożona

Przez cały okes ciąży Oksana była pod opieką lekarzy. Wielokrotnie mówili jej, że istnieje ryzyko powikłań, a nawet śmierci dzieci i matki. Kobieta nie zamierzała się jednak poddać i zdecydowała się urodzić.

Mąż Oksany był przerażony całą sytuacją. Kompletnie nie był przygotowany na to, że jego rodzina powiększy się aż o pięcioro dzieci. Musiał zaopiekować się żoną, która przez cały okres ciąży musiała znosić wszelkie trudy. Nie miał odwagi, aby powiedzieć jej, jakie jest jego zdanie.

Ukraińscy lekarze dokładali wszelkich starań, aby kobieta miała zapewnione jak najlepsze warunki i fachową opiekę. Mieli nadzieję, że wszystkie dzieci przeżyją. Na ten cel przeznaczono aż 100 tysięcy hrywien.

Narodziny pięcioraczków w Odessie

Na szczęście ciążę udało się donosić. W wyniku cesarskiego cięcia urodziły się w pełni zdrowe maleństwa. Chłopcy otrzymali imiona Vlad, Denis i David, zaś dziewczynki Dasha i Sasha. To była niezwykle wzruszająca chwila zarówno dla rodziców, jak i lekarzy.

Po pewnym czasie dzieci wypuszczono do domu. Świeżo upieczeni rodzice otrzymali gratulacje od prezydenta miasta wraz z wyjątkowym prezentem.

Duża rodzina otrzymała bowiem 5-pokojowe mieszkanie o powierzchni 120 metrów kwadratowych. Co więcej prezydent kraju wręczył im miuni busa, który pomieści wszystkie dzieci.

Ojciec dziecka nie dał rady sprostać obowiązkom

Wydawać by się mogło, że para wreszcie będzie mogła wieść spokojne i ustabilizowane życie. W końcu zdrowie ich dzieci nie było zagrożone, a oni sami mieli wszystko, czego potrzeba na start, czyli komfortowe mieszkanie i samochód.

Niestety to był dopiero początek problemów. Siergiej zdecydował się odejść od żony i zostawić szóstkę dzieci. Stwierdził, że nie radzi sobie z obowiązkami i nie może być dłużej odpowiedzialny za swoją rodzinę. Wcześniej bardzo często zrzucał wszystko na barki żony.

Na szczęście Oksana może liczyć na wsparcie swoich rodziców. Dziadkowie pomagają jak tylko mogą, aby dzieci miały jak najlepsze warunki. Oksana i Siergiej nie wypowiadają się na temat rozwodu. Mężczyzna nie interesuje się dziećmi i nie odwiedza ich. Nie pojawił się, aby je zobaczyć nawet wtedy, kiedy były hospitalizowane.

Oksana nie poddaje się i sprawuje opiekę nad szóstką dzieci. Powoli uczy się być niezależna - między innymi samodzielne prowadzi minibus i świetnie organizuje sobie codzienne obowiązki

Nie jesteśmy sami. Wielu nam pomaga. Dzieci pomagają swoimi uśmiechami. Nie można się poddawać
- mówi pełna uśmiechu i determinacji matka.

Może zainteresuje Cię to: MIŁOŚĆ MATKI DO DZIECKA JEST NIEWYOBRAŻALNIE WIELKA. TE ZDJĘCIA TO NAJLEPSZY PRZYKŁAD

Zobacz także: MAMA PRZEBIERA SWOJĄ CÓRECZKĘ ZA ZNANE I CENIONE KOBIETY. EFEKT JEST NAPRAWDĘ UROCZY

Portal "Życie" informował o: WZRUSZAJĄCY LIST MATKI DO DZIECKA. TO POWINIEN PRZECZYTAĆ KAŻDY