Wydawać by się mogło, że zrobienie kostek do lodu to żadna filozofia. Jak sie okazuje jednak większość osób intuicyjnie wybiera rozwiązanie, które tylko zabiera czas. Bohaterka pewnego filmu postanowiła pokazać, w jaki sposób zrobić to poprawnie - tak, jak wymyślił sam producent.

Instruktaż przygotowywania kostek lodu

Większość osób po wyjęciu woreczka z lodem z zamrażarki próbuje rozdzielać kostki. Aby to zrobić zwykle trzeba użyć siły i rozerwać zamarzniętą folię. Czasami kosztuje to sporo wysiłku. Bohaterka filmu instruktażowego postanowiła udowodnić internautom, że istnieje zupełnie inny sposób. Okazuje się, że nie trzeba wcale niszczyć pojemnika.

Zamiast rwać plastikową folię kawałek po kawałku, należy delikatnie rozdzielić kostki bez niszczenia torebki. Trzeba to zrobić bardzo dokładnie, aby nie pozostawić żadnej przerwy. Następnie wystarczy potrząsnąć plastikowym opakowaniem. Jeśli poprzednie kroki zostały wykonane poprawnie, folia powinna się odkształcić, a kostki wysypać się na dół woreczka.

Mimo, że ten sposób jest bardzo prosty, to wciąż wiele osób działa intuicyjnie. Zamiast przeczytać instrukcję na opakowaniu wybierają oni w ten sposób trudniejsze rozwiązanie

Nietypowe zastosowanie woreczków do lodu

Czy próbowałeś kiedykolwiek użyć woreczki do lodu w zupełnie innym celu? Jak się okazuje można je wykorzystać w alternatywny sposób. Świetnie nadadzą się do zamrażania i przechowywania innych produktów.

Jedną z propozycji, aby wykorzystać woreczki do lodu jest zrobienie domowych kostek rosołowych. W tym celu należy wlać mocno schłodzony wywar do woreczków i zamrozić. Gotowe kostki posłużą do doprawienie potraw czy wzmocnienia smaku zupy. W ten sam sposób można również przygotować domowe kostki sosu. Idealnie nadadzą się do przyprawiania mięs i innych potraw. To świetna alternatywa dla sztucznych kostek mięsnych.

Może zainteresuje Cię to: JEDEN SKŁADNIK, KTÓRY ODMIENI SMAK POPULARNEJ, WIGILIJNEJ POTRAWY. GOSPODYNIE OSZALAŁY NA PUNKCIE TEGO PRZEPISU

Zobacz także: CZY ZNACIE TE SZTUCZKI Z SODĄ OCZYSZCZONĄ

Portal "Życie" poleca: WSTRZĄSAJĄCE ODKRYCIE NAUKOWCÓW. NAWYK, KTÓRY UWAŻANY JEST ZA ZDROWY, MOŻE PROWADZIĆ DO POWAŻNEJ CHOROBY