Amerykański portal pogodowy AccuWeather podał wstępną prognozę pogody na najbliższe dni. Według synoptyków w kolejnym tygodniu będzie padać deszcz lub deszcz ze śniegiem. Możemy spodziewać się także przejaśnień. Na śnieg nie mamy jednak na razie co liczyć.

Prognozy na najbliższy tydzień

Według prognoz, w dniach 9-15 grudnia pogoda będzie zmienna i z dużymi różnicami w różnych rejonach kraju. Temperatura będzie wahała się od -4 stopni Celsjusza w Suwałkach, do +6 stopni w rejonach Wrocławia.

Można będzie spodziewać się głównie chmur, jednak opady będą zdarzały się sporadycznie, Dopiero po 17 grudnia pogoda w Polsce stanie się bardziej wyrównana. Przewiduje się temperaturę od +5 stopni na zachodzie Polski do 0 stopni we wschodnich rejonach kraju. Chmury przyniosą również więcej opadów, w tym również deszczu ze śniegiem.

Pogoda na święta i Sylwestra

Według synoptyków z AccuWeather, w dniach 24-26 grudnia możemy się spodziewać temperatury dodatniej. Około 6-7 stopni w Szczecinie i we Wrocławiu, 4-5 stopni w Krakowie i Warszawie oraz 2-3 stopni w Suwałkach. Mało prawdopodobne, aby w tym okresie nastąpiły opady.

Inaczej może wyglądać sylwestrowa noc. Koniec roku może być bardziej zimowy. Spadnie temperatura, prognozuje się, że może wahać się w okolicach 3 stopni Celsjusza na centrum i na południu Polski. W całym kraju może zacząć sypać śnieg.

Określanie pogody długoterminowej jest jednak zależne od wielu czynników. Może ona ulec zmianie lub prognozowane zjawiska pogodowe mogą ulec przyspieszeniu lub opóźnieniu. Dla zachowania świątecznego charakteru świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra, wszyscy jednak oczekują prawdziwie bajkowej aury.

Jak informował portal Życie: Setki ton skażonego, polskiego mięsa drobiowego. Jest oficjalna informacja Agencji Bezpieczeństwa

Przypomnij sobie o: Weszły w życie nowe przepisy o ruchu drogowym. Od dziś kierowcy mają dodatkowe obowiązki

Portal Życie pisał również o: Gromada niedźwiedzi polarnych opanowała całą miejscowość. Mieszkańcy zostali uwięzieni we własnych domach