Straż miejska w Gdańsku otrzymała nietypowe zgłoszenie. Jeden z mieszkańców zaniepokoił się widząc starszego mężczyznę, który spędza na ławce wiele godzin. Funkcjonariusze od razu pojechali na wskazane w zgłoszeniu miejsce.

- Według zgłaszającego wyglądał na zagubionego i wychłodzonego. Na miejsce udali się funkcjonariusze z Referatu III. Od razu zauważyli zziębniętego starszego pana – mówią pracownicy straży miejskiej.

Otrzymali oni zgłoszenie o starszym panu, który siedzi na ławce pod gabinetem stomatologicznym, przy ulicy Dmowskiego w Gdańsku od prawie dziesięciu godzin.

Na miejscu, zziębnięty 85-letni mężczyzna przyznał, że czeka na żonę. Był zaskoczony, że spędził tam tak dużo czasu ale stwierdził, że widocznie wizyta żony u lekarza się przedłużyła. Ponieważ sytuacja wydała się nieprawdopodobna dla funkcjonariuszy straży miejskiej, postanowili oni sprawdzić dokładnie co się stało.

Strażnicy miejscy udali się do gabinetu, w którym miała mieć wizytę żona znalezionego mężczyzny. Okazało się, że wizyta zakończyła się wiele godzin wczesniej. Pracownicy straży miejskiej zdecydowali się wezwać karetkę pogotowia. Tym bardziej, że poza oznakami wychłodzenia, senior skarżył się na duży ból nóg.

- Lekarz stwierdził, że mężczyźnie nic nie zagraża. Nie widział też potrzeby jego hospitalizacji. O zaistniałej sytuacji chcieliśmy powiadomić rodzinę seniora. Niestety nie miał do nich żadnego kontaktu – relacjonował starszy inspektor Piotr Milewski.

Mężczyźnie udało się wskazać adres zamieszkania. Strażnicy miejscy odwieźli go do domu, jednak nie zastali nikogo na miejscu. Staruszek miał przy sobie jednak klucze więc mógł wejść do mieszkania. Okazało się, że w tym czasie jego żona udała się na komisariat policji zgłosić zaginięcie męża.

Przypomnij sobie o… MAŁGORZATA MAJDAN-ROZENEK JEST W CIĄŻY? NAJNOWSZE ZDJĘCIA MÓWIĄ BARDZO WIELE

Jak informował portal Życie: TEN DOKUMENT TRZEBA WYPEŁNIĆ PO ZAKUPIE AUTA! BEZ NIEGO URZĄD NAKŁADA KARY, NAWET 45 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Portal Życie pisał również o… KOLEJNE PODWYŻKI OPŁAT ZA ŚMIECI! „KWOTY WYŻSZE NAWET O KILKASET PROCENT”