W sieci pojawiła się z pozoru prosta łamigłówka, która o dziwo większości internautów sprawiła ogromny problem. Chwaląc się swoimi odpowiedziami i równaniami pod filmem z łamigłówką, wielu z nich najzwyczajniej w świecie otrzymało błędny wynik.

Z pozoru banalny problem matematyczny sprawia trudności nie tylko uczniom szkół podstawowych, ale również dorosłym, którzy dawno zapomnieli proste reguły.

Zagadka, która obecnie krąży po sieci, będzie idealnym pretekstem, żeby zainteresować się dziedziną łamigłówek i matematycznych zagadek.

- Muszę cofnąć się do czasów, kiedy miałem 12 lat. Dostałem wówczas od wujka swoją pierwszą w życiu zagadkę. Nie pamiętam ile czasu zajęło mi jej rozwiązanie, ale olbrzymia radość z rozwiązywania sprawiła, że od tego momentu zacząłem kolekcjonować ciekawe zagadki - wspomina znawca łamigłówek.

Według twórców kanału wideo MindYourDecisions, na którym pojawiła się zagadka, tylko 60 proc. ludzi w wieku ok. 20 lat potrafi dobrze rozwiązać tę zagadkę. Co ciekawe, w latach 80. bezbłędnie rozwiązywało ją aż 90 proc. młodych osób.

- Około 150 uniwersytetów na świecie wprowadziło metodę nauczania łamigłówkowego, łącznie z Carnegie Mellon University, jednym z najlepszych uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych. Metodę wprowadziły również uniwersytety w Południowej i Północnej Karolinie, Kolorado, itp.

Widzę, że jest duże zainteresowanie. Nie miałem jednak czasu na szerszą akcję komunikacyjną, żeby upowszechniać informacje na temat nauczania łamigłówkowego. W ostatnim czasie podpisałem jednak kontrakt z niemieckim wydawnictwem Axel Springer na napisanie nowej książki, tym razem dla nauczycieli, pt.

„Jak uczyć nauczania łamigłówkowego?” - opowiadał Zbigniew Michalewicz, ekspert w dziedzinie algorytmów i twórca nowatorskiej metody nauczania łamigłówkowego.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/07Abat5iBbw" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Poprawna odpowiedź to 1. Udało Wam się uzyskać odpowiedni wynik?

Przypominamy o: DLACZEGO NIEKTÓRZY LUDZIE NIE LUBIĄ WARZYW NA POZIOMIE GENETYCZNYM? NAUKOWCY MAJĄ ODPOWIEDŹ

Pisaliśmy... CZY KOT PRZEŻYJE UPADEK Z CZWARTEGO PIĘTRA?! TO WIDEO WSZYSTKO WYJAŚNIA

Portal "Życie" informował też: TEN DOKUMENT TRZEBA WYPEŁNIĆ PO ZAKUPIE AUTA! BEZ NIEGO URZĄD NAKŁADA KARY, NAWET 45 TYSIĘCY ZŁOTYCH