Polacy stają się coraz bardziej świadomymi konsumentami. Wielu z nas prowadzi zdrowy i aktywny tryb życia, a także żyje w zgodzie z naturą, którą stara się chronić. Dlatego Polacy coraz częściej sięgają po produkty ekologiczne. Podpowiadamy, jak rozróżnić kilka rodzajów herbat bio.

Ekologiczna (eco)

Herbata, na której opakowaniu widnieje napis „eco”, to herbata, w której składzie nie ma składników modyfikowanych genetycznie. Do procesu powstawania napoju używa się technik, które nie szkodzą środowisku. Napój powstały w zgodzie z tzw. ekologicznym rolnictwem, to produkt wytwarzany z najlepszych składników.

Organiczna (organic)

Podobnie jak w przypadku herbaty ekologicznej, napój organiczny tworzony jest w zgodzie z naturą. Rośliny, z których powstała taka herbata nie były nawożone ani modyfikowane genetycznie. Plantacje herbaty ulokowane są z dala od zgiełku miast i zanieczyszczeń, które ono produkuje, a także w dalekiej odległości od wszelkich ośrodków przemysłowych, czy wysypisk śmieci. Herbaty te nie zawierają sztucznych barwników ani wspomagaczy smakowych.

Bio

Herbata bio, jest także napojem organicznym i ekologicznym. Proces powstawania herbaty podlega restrykcyjnym zasadom. Certyfikat bio, oznacza, że mamy do czynienia z produktem najwyższej jakości. Co ważne, producent, który pozytywnie przejdzie kontrolę i otrzyma certyfikat, nie dostaje go na zawsze. W razie jakichkolwiek nieprawidłowości, certyfikat jest odbierany.

Zobacz również: TRZY NAJLEPSZE PRZEPISY NA ROZGRZEWAJĄCE JESIENNO-ZIMOWE HERBATKI

"Życie" pisało również o... NOWY PRZEPIS ANNY LEWANDOWSKIEJ! TYM RAZEM TRENERKA FITNESS DZIELI SIĘ ZE SWOIMI FANAMI PRZEPISEM NA NAPAR

Warto przeczytać także: ZASKAKUJĄCA INFORMACJA! ZROBIMY ZAKUPY JEDNAK W KAŻDĄ NIEDZIELĘ