Absolvent Talent Days to największe targi pracy w Polsce, które odbywają się cyklicznie w większych miastach naszego kraju. Wydarzenie każdorazowo gromadzi przedstawicieli firm z różnych sektorów. Wszystkich łączy jedno – chęć uzupełnienia kadry i pozyskania świeżej krwi do swojego zespołu.

W tym roku w Absolvent Talent Days wzięła udział również Agencja Wywiadu. Jej oficerowie poszukiwali obiecujących kandydatów wśród setek młodych osób, które pojawiły się na spotkaniach w Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu i wielu innych miastach.

Zadaniem Agencji Wywiadu jest zapewnienie bezpieczeństwa naszemu państwu. Służba ta często wiąże się z koniecznością działania pod przykryciem i zachowania najwyższego poziomu dyskrecji. Kojarzy się to przede wszystkim z przygodami popularnego Jamesa Bonda, szpiegiem brytyjskiej Secret Intelligence Service.

Obecnie Agencja Wywiadu nie narzeka na brak chętnych do pracy. Wzorując się jednak na służbach bezpieczeństwa innych krajów, instytucja postanowiła wyciągnąć rękę do młodych ludzi i rozpocząć nowoczesne działania rekrutacyjne. Jeden z pracowników AW podkreślił:

Nasze uczestnictwo w największych w Polsce targach pracy jest naturalną kontynuacją budowy wizerunku nowoczesnej służby wywiadowczej oraz ciekawego i solidnego pracodawcy.

Instytucja zorganizowała niedawno specjalną kampanię promocyjną pod hasztagiem #genWywiadu. Właśnie w ten sposób chce dotrzeć do osób, które stawiają właśnie swoje pierwsze kroki na rynku pracy.

Jednak praca w Agencji Wywiadu to nie tylko możliwość zostania oficerem, który broni bezpieczeństwa naszego kraju. Instytucja równolegle prowadzi bowiem rekrutacje także na stanowiska cywilne. W tej chwili poszukuje m.in. programistów, informatyków, inżynierów przetwarzania danych, tłumaczy oraz specjalistów do spraw e-marketingu i PR.

Oferta Agencji jest bardzo szeroka, dlatego wiele osób ma szansę znaleźć w niej coś dla siebie. Niestety droga do prestiżowego stanowiska jest długa i wymaga od kandydata nieposzlakowanej postawy moralnej, obywatelskiej i patriotycznej.

Ogromna odpowiedzialność związana z pracą w Agencji Wywiadu, oznacza równocześnie wysokie wymagania dla kandydatów. Potencjalni pracownicy Agencji muszą przejść trwającą około pół roku procedurę, która ma za zadanie ocenić ich gotowość do służby.

Możliwość przysłużenia się krajowi to nie jedyna korzyść, o którą warto powalczyć. W grę wchodzą bowiem atrakcyjne zarobki. Na start pracownik Agencji Wywiadu otrzymuje 4500 zł netto, czyli na rękę. Już po kilku miesiącach jego pensja może wzrosnąć do 5 tys. zł netto.

Portal "Życie" informował również o... TO NIEODŁĄCZNY ELEMENT MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI! JAK WYKONAĆ KOTYLION NA 11 LISTOPADA

Na łamach portalu "Życie" pisaliśmy również... TAK MÓWIĄ GWIAZDY. MAJĄ NAJWIĘKSZĄ SZANSĘ NA SUKCES I BOGACTWO

Przypomnijmy jeszcze raz: JEŚLI ZACHORUJESZ, MOŻESZ STRACIĆ ZASIŁEK! CO ZROBIĆ, BY TEGO UNIKNĄĆ