Przebudowa ulicy Kaszubskiej w Szczecinie nie należy do rzeczy łatwych do zrobienia. Samochód marki BMW towarzyszy pracownikom. Znajduje się po środku ulicy!

Właściciel pojazdu BMW pozostawił go w miejscu, w którym ekipa zaczęła remont. Auto stoi po środku ulicy i nikt nie zamierza go stamtąd zabierać.

Samochód stał hitem, a właściciel pojazdu tak i nie znalazł się. Jak informuje portal fakt.pl, o sytuacji zawiadomiono policję i straż miejską.

Kierownik budowy zapewnia, że firma tydzień przed rozpoczęciem remontu zawiadomiła kierowców, żeby przeparkowali auta. BMW nadal stoi w miejscu.

– „Dostaliśmy informację o tym samochodzie dzisiaj za pośrednictwem lokalnego portalu. Pojazd został pozostawiony w nocy z niedzieli na poniedziałek” – informuje Joanna Wojtach z biura prasowego Straży Miejskiej w Szczecinie.

Jednak to nie są żarty!

W przypadku BMW ma zastosowanie artykuł 130A kodeksu drogowego.

To oznacza, że nie ma możliwości odholowania samochodu, ponieważ nie znajduje się on ani przy drodze publicznej,  ani w strefie zamieszkania.

– „Ustaliliśmy właściciela pojazdu i przekazaliśmy mu informację, żeby zabrał samochód. Okazało się, że przebywa on poza Szczecinem. Obiecał jednak, że zrobi to najszybciej, jak to tylko możliwe” – dodaje Joanna Wojtach.

Jak mówi rzeczniczka, mężczyzna nie otrzyma mandatu od straży miejskiej.

Informowaliśmy o akcji polskiej policji, tutaj sprawdź: KIEROWCY, MIEJCIE SIĘ NA BACZNOŚCI! DZIŚ POLICJA PRZEPROWADZA OGROMNĄ AKCJĘ KONTROLNĄ!

Przeczytaj też o tym zdarzeniu: ZNALEZIONO CIĘŻARÓWKĘ WYPEŁNIONĄ LUDŹMI! POLICJA PROWADZI IDENTYFIKACJĘ!

Jana Slinkina