W Poznaniu zatrzymano osobę, której udało się zrabować z domów oraz mieszkań w Wielkopolsce przedmioty o wartości ok. miliona złotych. Cały czas trwają poszukiwania jego wspólnika.

Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji, podaje, że już od dawna informowano o kradzieżach z mieszkań oraz domów jednorodzinnych. Miejsca, w których grasowali rabusie, były położone nawet kilkadziesiąt kilometrów od Poznania. Odkryto, że wszystkie kradzieże mają ze sobą wiele wspólnego.

– W wielu z przypadków włamania odbywały się poprzez wyłamanie zamków w drzwiach wejściowych. Uwagę policjantów zwrócił także fakt, że włamywacze zabierali kluczyki od luksusowych samochodów i także kradli te auta.

– W ten sposób funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą powiązali włamania w Poznaniu, Kościanie, Borówcu, Sierakowie koło Kórnika i Rawiczu. Tylko w tych miejscach zostały skradzione przedmioty o łącznej wartości sięgającej miliona złotych – informuje Borowiak.

Według oficjalnych ustaleń śledczych włamywacz to 34-letni mieszkaniec Komornik pod Poznaniem. Był już karany za przestępstwa kryminalne. Według doniesień Faktu, zatrzymano go 22 października.

– W czasie przeszukań policjanci zabezpieczyli bardzo dużą ilość biżuterii – pierścionków, zegarków i innych, obrazy, ozdobną porcelanę, pieniądze oraz samochody pochodzące z włamań – mówi Andrzej Borowiak.

Nie udało się rozpoznać części kosztowności. Policja prawdopodobnie opublikuje zdjęcia, by spróbować odnaleźć właścicieli przedmiotów.

Sprawa jest w toku – poszukiwany jest wspólnik mężczyzny. Policja ujawniła nagranie z jednego z włamań, zarejestrowane przez świadka. Wyraźnie widać, że dwóch mężczyzn ucieka z obrabowanego mieszkania, schodząc z balkonu po drabinie. Dokonali włamania w ciągu dnia.

Kara, która grozi złodziejom, to nawet 10 lat więzienia.

Interesujesz się innymi wiadomościami z kraju? Zobacz: ZMIANY W RZĄDZIE PIS. DOTKNĄ RÓWNIEŻ ZBIGNIEWA ZIOBRO

Oto nowe doniesienia o gwiazdach: KONIEC MIŁOŚCI GWIAZD TVN! PARA ROZSTAŁA SIĘ PO 8 LATACH MAŁŻEŃSTWA

Martyna Piotrowska