Porozumienie dotyczące brexitu jest jeszcze bardzo niepewne. Ten fakt nie przeszkadza Mateuszowi Morawieckiemu w przypisaniu sobie sukcesu. Polski premier twierdzi, że umowa została zawarta dzięki niemu!

– Rozmawiałem z panią Ursulą von der Leyen, z Michelem Barnierem, z Borysem Johnsonem parokrotnie, zachęcając do tego, żeby znalazł się kompromis – i widać wyraźnie, że gdzie jest rozmowa, tam jest też umowa – mówił podczas spotkania z dziennikarzami.

Premier Morawiecki uważa, że podpisanie umowy dotyczącej brexitu to „ogromny sukces polskiej dyplomacji”!

I choć można byłoby pomyśleć, że to żart – okazuje się, że polityk naprawdę odbiera podpisanie porozumienia jako swój sukces.

Bartosz Wieliński, jeden z dziennikarzy, zwraca uwagę, że Angela Merkel póki co unika odpowiedzi na pytania o przyszłość Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii, a Emanuel Macron ostrożnie mówi o tym, że prawdopodobnie wszystko zmierza ku szczęśliwemu zakończeniu.

To nie przeszkadza Mateuszowi Morawieckiemu w ogłoszeniu wielkiego sukcesu.

Wielu internautów śmieje się z premiera, że „ma w genach współautorstwo wszystkich polskich światowych osiągnięć i wyczynów”.

„Od początku było pewne, że dowiemy się o doniosłej roli Mateusza w tej kwestii. W końcu żadne ważne wydarzenie w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat bez jego udziału się nie odbyło. Ciągle czekamy na informacje o jego roli w procesie wyboru papieża” – komentują użytkownicy Twittera.

„Fundacja Narodowa zamawia już w Londynie bilbordy, żeby o tym sukcesie Morawieckiego dowiedzieli się Anglicy i przeszczęśliwa Polonia” – dodaje ironicznie jeden z komentatorów.

„Pan Morawiecki to specjalista od sukcesów. Gdzie się nie pojawi tam sukces” – śmieje się inny.

Interesuje Cię, co dalej w sprawie rozwodu Wielkiej Brytanii z Unią Europejską?
Więcej informacji znajdziesz tutaj: MAMY POROZUMIENIE W SPRAWIE BREXITU. CZY WIELKA BRYTANIA WYJDZIE Z UNII EUROPEJSKIEJ JESZCZE W TYM ROKU? oraz tutaj: BREXIT NIE TAKI PEWNY? BRYTYJCZYCY MOGĄ GO ZABLOKOWAĆ!

Źródło: „natemat.pl”