PiS ma zamiar zmienić nazwę lotniska w Gdańsku! Chodzi o zmianę patrona, którym obecnie jest Lech Wałęsa.

Z inicjatywną wprowadzenia zmian wystąpili m.in. Jerzy Barzowski – przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku Województwa Pomorskiego, oraz Kazimierz Klawiter. Informację o zamiarach polityków przedstawiło Radio Gdańsk.

Politycy nie ukrywają, że liczą na wsparcie ze strony Koalicji Obywatelskiej. Za przyczynę zmian uważa się – niewłaściwe honorowanie osób za ich życia. Zaznaczają, że zawsze jest ryzyko popełnia rzeczy nieprzestępnych.

Zobacz także: WIELKIE ZMIANY W ŻYCIU AGATY MŁYNARSKIEJ. PODJĘŁA SUPER-WAŻNĄ DECYZJĘ!

– „Pan Wałęsa ośmiesza nas coraz bardziej, dlatego trzeba zmienić nazwisko patrona gdańskiego lotniska. Kompromituje nas nie tylko tutaj w Trójmieście, ale i za granicą, to trzeba próbować zmienić, bo przecież lotnisko jest międzynarodowe. Lech Wałęsa już dawno rozminął się ze swoją legendą” – tłumaczył Jerzy Barzowski.

– „Jestem zdruzgotany. Lechu jest naszym bohaterem i Kornel jest naszym bohaterem, więc nie można się posuwać do tego, co Wałęsa zrobił i to dzień po pogrzebie. Opluwa drugiego naszego bohatera, to jest niedopuszczalne” – dodawał Kazimierz Klawiter.

Zobacz także: WIDZIELIŚCIE TEN MATERIAŁ TVP? NAWET JEGO BOHATEROWIE NIE MOGĄ WYJŚĆ ZE ZDUMIENIA! 

Ważne jest wspomnieć, że na ostatnim spotkaniu Koalicji Obywatelskiej nie zabrakło byłego prezydenta. Wałęsa zwrócił uwagę na popełniane przez polityków błędy oraz wypomniał „zdradę” zmarłemu Kornelowi Morawieckiemu, dodając, że „po chrześcijańsku mu wybacza”.

– „Robią z niego bohatera, a on w środku, stan wojenny, atakują nas, a on kozak zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada! Zdrajca. Taka jest prawda, ale wybaczmy mu. Nie mówiłem o tym, bo wiedział, że nie dużo potrafi. Olaliśmy to” – stwierdził Wałęsa.

źródło: „wprost.pl”