Stres towarzyszy każdemu z nas. Zdarza się podczas pracy, jak również przy codziennych obowiązkach. Dziś już wiemy, jak można go zmierzyć i uniknąć!

Lepiej być optymistą niż pesymistą. Naukowcy z Boston University School of Medicine udowodnili, że Ci ludzie, którzy są nastawieni pozytywnie i spodziewają się tylko dobrych rzeczy, żyją o 11-15% dłużej.

Szybki prysznic

Warto wziąć kilka minutowy prysznic, polewając się zimną lub gorącą wodą. Fizyczna ulga nastąpi po tym, jak skończysz, a stres już nie będzie Ci dokuczał!

Krzesło

Usiądź na krzesło, stopy oprzyj na podłodze, rozluźnij mięśnie brzucha. Taka postura sprawi, że ciało przestanie wydzielać hormon stresu.

Zmierz ciśnienie

Warto go mierzyć nie tylko po 40-tce. Naukowcy udowodnili, że podwyższone ciśnienie u trzydziestolatków może zwiększyć ryzyko powstania problemu z pamięcią!

Ukryta depresja

Każdy z nas ma hobby, ktoś lubi chodzić po górach, fotografować, jeszcze inny biegać. W momencie gdy „nie mamy ochoty” na poświęcenie czasu na ulubione czynności może to oznaczać, że depresja wkracza do naszego życia! Gdy dołącza się alkohol, problemy ze snem i pamięcią, należy umówić się na wizytę do psychiatry.

Uczeni z University of California w Berkeley postanowili przeprowadzić badania, jak reaguje mózg w zależności od drogi dostarczenia informacji. Badacze stworzyli trójwymiarową mapę, która pomaga w śledzeniu aktywności obszarów mózgu, które odpowiadają za odczytywanie znaczeń.

Stwierdzono, że niezależnie od tego, czy używasz oczu, czy uszu, w momencie słuchania treść dociera do mózgu i jest odbierana w takim samym stopniu. To dobra wiadomość dla fanów podcastów i audiobooków!

Zapoznaj się z: PORANNA PIELĘGNACJA. OTO 5 KROKÓW, JAK POWINIEN ZACZĄĆ SIĘ TWÓJ DZIEŃ

ŻYCIE poleca przeczytać także: CAŁKOWITA NOWOŚĆ NA RYNKU – SZAMPON W KOSTCE! OTO JEGO ZALETY!

Jana Slinkina