Obecnie zmieniamy czas dwa razy do roku. Kolejna zmiana szykuje się w najbliższy weekend. W którą stronę przesunąć zegarki?

Zmiana czasu na zimowy odbywa się w ostatni weekend października. W tym roku przestawiamy zegarki w nocy z 26 na 27 października.

Należy przesunąć wskazówki zegara z godziny 3 na 2 – ta zmiana da nam godzinę snu dłużej.

Wiosną 2020 roku również czeka nas zmiana, która będzie mieć miejsce w nocy z 28 na 29 marca. Będziemy wtedy przestawiać zegarki z godziny 2 na 3, co będzie oznaczało o godzinę krótszy sen.

Jak podaje WP, Unia Europejska w 2018 roku zadecydowała, że podejmie się wycofania zmiany czasu we wszystkich państwach członkowskich. Parlament Europejski już przegłosował projekt – ostatnia zmiana czasu odbędzie się w 2021 roku.

Dyrektywa nakazuje krajom należącym do UE podjęcie decyzji, który czas będzie w nich obowiązywał, do kwietnia 2020 roku. Możliwe, że cała UE zdecyduje się na wprowadzenie tego samego czasu.

Ostatnia zmiana czasu będzie mieć miejsce w 2021 roku. Zależnie od tego, czy Polska pozostawi na stałe czas letni, czy zimowy, ostatnie przestawianie zegarka będzie nas czekać w nocy z 27 na 28 marca lub w nocy z 30 na 31 października.

Interesuje Cię, co się dzieje na terenie Unii Europejskiej? Zobacz ten artykuł: NIE BĘDZIEMY ZMIENIAĆ CZASU? UNIA JUŻ PODJĘŁA DECYZJĘ W TEJ SPRAWIE!

Chcesz zachwycić znajomych podczas imprezy halloweenowej? Polecamy: PROSTE PRZEKĄSKI NA IMPREZĘ HALLOWEENOWĄ, CZYLI JAK ZACHWYCIĆ GOŚCI!

Martyna Piotrowska