Niebywale ważne informacje wprost z Wrocławia. W szpitalu wojewódzkim, na jednym z oddziałów potwierdzono zakażenie koronawirusem u kilkunastu osób! W chwili obecnej wstrzymano przyjmowanie nowych pacjentów na oddział.

Jak powszechnie wiadomo, w mediach ogólnokrajowych raz po raz pojawiają się coraz to nowsze informacje o kolejnych ogniskach zakażeń koronawirusem – najczęściej są to duże skupiska ludzi, jak szkoły, różnego rodzaju ośrodki czy szpitale.

W jednym ze szpitali właśnie ostatnio wykryto aż kilkanaście potwierdzonych przypadków zakażeń! Gdzie dokładnie?

Koronawirus w szpitalu we Wrocławiu!

Kilka dni temu potwierdzono zakażenie koronawirusem u czternastu pacjentów oraz u dwóch pracowników służby zdrowia.

Sytuacja wydarzyła się we wrocławskim szpitalu wojewódzkim na ulicy Fieldorfa. Od razu po otrzymaniu pozytywnych wyników przeprowadzonych testów na obecność koronawirusa, wstrzymano dalsze przyjmowanie nowych pacjentów na oddział internistyczny.

Aktualnie na owym oddziale przebywa dwadzieścia pięć osób, lecz są one pod stałą opieką wykwalifikowanej kadry medycznej. Osoby zakażone zaś będą przewiezione do szpitala zakaźnego na ulicy Koszarowej.

Mimo iż zakażonych jest kilkanaście osób, to na kwarantannie znajduje się znacznie więcej, bo aż 46! Wszystko to dlatego, że z osobami chorymi miało kontakt wielu pracowników medycznych, pielęgniarek i lekarzy. Ograniczenia w owym szpitalu dotyczą tylko jednego oddziału, reszta funkcjonuje bez zmian.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: PODCZAS PRAC REMONTOWYCH JEDNEGO Z WARSZAWSKICH BLOKÓW ROBOTNICY ODKRYLI COŚ, CZEGO NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ. MUSIAŁY INTERWENIOWAĆ SŁUŻBY SPECJALNE

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: WARSZAWA: NAJNOWSZE INFORMACJE W SPRAWIE ŚNIĘTYCH RYB U BRZEGÓW WISŁY. CZY POWODEM JEST ZANIECZYSZCZONA RZEKA? EKSPERCI WYJAŚNIAJĄ, JAK JEST NAPRAWDĘ

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: KRAKÓW: ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM W KOLEJNYM ZAKONIE. KILKADZIESIĄT SIÓSTR OTRZYMAŁO POZYTYWNY WYNIK TESTU. SANEPID SPRAWDZA Z KIM MIAŁY KONTAKT