Wybór marszałka Senatu to obecnie najistotniejszy temat wśród polskich polityków. Kto nim zostanie i czy Platforma Obywatelska wykorzysta szansę na przejęcie trzeciego najważniejszego stanowiska w kraju? Jedno jest pewne, takiej szansy opozycja zmarnować nie może.

Pytanie, na kogo postawi opozycja w przypadku wyboru marszałka Senatu zastanawia wszystkich. Wiadomo, że kryterium decydującym mają być zasługi danego polityka, a nie jego obecna działalność.

Pierwszym potencjalnym kandydatem ogłoszony został Bogdan Borusewicz. Polityk ten jest wicemarszałkiem aktualnego Senatu, a także byłym marszałkiem wyższej izby parlamentu w latach 2005-2015. Jego zasługi znają wszyscy, a kompetencji zapewne nikt nie mógłby podważyć.

Zobacz także: OTO IKONA STYLU W POLSCE! KWAŚNIEWSKA ZDRADZA SEKRET IDEALNEJ FIGURY!

Jednak jego kandydatura w obecnej sytuacji może okazać się niewystarczająca. Spokojne usposobienie Borusewicza może okazać się dla niego zgubne, w momencie, kiedy o ostateczne decyzje będzie trzeba naprawdę zawalczyć.

Zatem dobrym rozwiązaniem byłoby postawienie na nową osobowość, która nie tylko cechowałaby się świeżością, ale także stanowczością. Stąd pomysł, by fotel marszałka Senatu zajął 36-letni Krzysztof Brejza.

Zobacz także: JAROSŁAW KACZYŃSKI PREMIEREM? „JESTEM PRZEKONANY, ŻE TAK BĘDZIE”

Brejza to kandydat młody, ale nie pozbawiony wystarczającego doświadczenia. Mianowicie, przez trzy kadencje zasiadał w Sejmie, a dodatkowo jest doktorem prawa. Oprócz tego, zyskał już sporo poparcie.

Wydawać, by się mogło, że jest idealnym kandydatem opozycji. Jednak jego wizerunek został już nieco nadszarpnięty. Wszystko przez chaotyczną i źle zorganizowaną kampanią wyborczą Koalicji Obywatelskiej, za którą był odpowiedzialny.

Mimo tego, Brejza jest, jak na razie jedyną alternatywą, umożliwiającą KO osiągnąć zamierzony cel, a funkcja trzeciej osoby w kraju to nie byle jakie stanowisko. Do kompetencji marszałka należą m.in. reprezentacja Senatu, ustalanie jego prac, zwoływanie posiedzeń i przewodniczenie obradom wyższej izby parlamentu czy nadzór nad pracami komisji senackich.

Zobacz także: OTO IKONA STYLU W POLSCE! KWAŚNIEWSKA ZDRADZA SEKRET IDEALNEJ FIGURY!

Wymienione konsekwencje to tylko część tego, nad czym pieczę sprawuje marszałek Senatu. Objęcie tej funkcji to nie tylko ogromna odpowiedzialność, ale przede wszystkim duży wpływ na najważniejsze decyzje w państwie. Czy Brejza może sprawdzić się w tej roli oraz jakie kroki w tej sprawie podejmie opozycja? Jedno jest pewne, takiej okazji KO nie może zmarnować.

Źródło: „NaTemat.pl”