Reprezentacja Polski po dramatycznym meczu z Austrią zakończyła swoją przygodę z Euro 2024. Porażka 1:3 była bolesnym ciosem, ale mimo trudnych chwil, selekcjoner Michał Probierz zachował zimną krew. Jego motywująca przemowa w szatni po meczu stała się viralem, zdobywając uznanie kibiców i komentatorów.


Mecz Polski z Austrią, który odbył się w piątek, zakończył się wynikiem 1:3. Biało-Czerwoni popełniali liczne błędy w obronie, które przeciwnicy bezlitośnie wykorzystywali. Prezentowany przez Polaków futbol pozostawiał wiele do życzenia, co skutkowało ich wyeliminowaniem z turnieju, infomuje Goniec.


Po zakończonym meczu w szatni polskiej drużyny panowała cisza i przygnębienie. Zawodnicy ze spuszczonymi głowami przetrawiali bolesną porażkę. Tę trudną atmosferę przerwał Michał Probierz, który wszedł do szatni i wygłosił krótką, lecz inspirującą przemowę.


Na kanale "Łączy nas piłka" opublikowano nagranie, które pokazuje kulisy tego spotkania. Film stał się hitem sieci, a przemowa selekcjonera spotkała się z szerokim uznaniem. Probierz powiedział:


"Panowie, taki jest sport. Teraz już nic nie zmienimy. Mogliśmy to zmienić tylko na meczu. Teraz trzeba po prostu iść dalej i z tej drogi się nie cofnąć. I dalej po prostu trzeba robić. Nie ma innej drogi."


Chociaż Polska jako pierwsza odpadła z Euro 2024, przed reprezentacją stoi jeszcze jedno wyzwanie – mecz z Francją, który odbędzie się we wtorek o godzinie 18:00. To starcie będzie dla Biało-Czerwonych ostatnią szansą na godne zakończenie turnieju. Francja, pełna piłkarskich gwiazd, nadal walczy o awans, co sprawia, że spotkanie będzie niezwykle trudne.


Porażka z Austrią i odpadnięcie z Euro 2024 to trudny moment dla polskiej reprezentacji i jej kibiców. Jednak przemowa Michała Probierza przypomina, że w sporcie liczy się nie tylko wynik, ale także postawa i determinacja. Polacy mają jeszcze jedną szansę na pokazanie ducha walki w meczu z Francją, co może być ważnym krokiem w budowaniu przyszłości drużyny.


Przegrana z Austrią i odpadnięcie z Euro 2024 to bolesny cios dla polskiej drużyny. Mimo trudnych chwil, motywująca przemowa Michała Probierza w szatni pokazała, że w sporcie nie ma miejsca na poddawanie się. Przed Biało-Czerwonymi stoi jeszcze jedno wyzwanie – mecz z Francją, w którym będą walczyć o honor i godne zakończenie turnieju.


To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Zrobiła wszystko, by pozbyć się synowej": Szybko tego pożałowała


Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wojciech Szczęsny nie zagra w meczu z Francją. Co dalej z karierą bramkarza