Śmierć Barbary Sienkiewicz, znanej polskiej aktorki, zasmuciła i zaskoczyła wszystkich. Aktorka, która zyskała popularność dzięki roli w serialu "Klan" oraz zdobyła uwagę mediów, gdy w wieku niemal 60 lat urodziła bliźniaki, zmarła niespodziewanie 7 czerwca 2024 roku w swoim domu. Teraz media informują o szczegółach jej pogrzebu.


Barbara Sienkiewicz przyciągnęła uwagę całej Polski, gdy w 2014 roku, mając blisko 60 lat, urodziła dwójkę dzieci, stając się tym samym "najstarszą matką w Polsce". Pomimo późnego macierzyństwa, aktorka nigdy nie ujawniła tożsamości ojca swoich dzieci, Ani i Piotrusia. Po jej śmierci, 10-letnie bliźniaki trafiły najpierw do placówki interwencyjno-wychowawczej, a następnie do rodziny zastępczej, informuje Pudelek.


Przez dwa tygodnie trwały starania o ustalenie, kogo Barbara Sienkiewicz wskazała w testamencie jako potencjalnego opiekuna swoich dzieci. Mecenas Agnieszka Dębowska-Szymańska wyjaśniła "Faktowi", że proces ten jest skomplikowany, ponieważ potencjalny opiekun musi zostać przesłuchany i wyrazić chęć pełnienia tej roli. Sąd również może wysłuchać dzieci w specjalnym trybie, jeśli są na tyle duże, by wyrazić swoje zdanie.


Ostateczna decyzja w sprawie opieki nad dziećmi Barbary Sienkiewicz ma zapaść podczas rozprawy sądowej zaplanowanej na październik tego roku. W międzyczasie Fundacja im. Darii Trafankowskiej zorganizowała zbiórkę pieniędzy na wsparcie Ani i Piotrusia.


Przed Anią i Piotrusiem jeszcze sporo trudnych chwil, dlatego postanowiliśmy zebrać fundusze na ich codzienne potrzeby, wsparcie psychologiczne, dodatkową edukację, remont mieszkania. Jesteśmy poruszeni sytuacją Ani i Piotrusia i chcemy przynajmniej w taki sposób wesprzeć ich w trudnych chwilach - czytamy na stronie zbiórki.

Link na zbiórkę TUTAJ


"Fakt" podał również datę pogrzebu Barbary Sienkiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 27 czerwca o godzinie 11 na Cmentarzu Północnym w Warszawie. To będzie chwila, gdy rodzina, przyjaciele, i wielbiciele talentu aktorki będą mogli pożegnać się z nią i oddać jej hołd.


Barbara Sienkiewicz pozostawiła po sobie nie tylko wspaniałe role i niezapomniane kreacje aktorskie, ale także dwójkę dzieci, które teraz potrzebują wsparcia i miłości. Jej życie i twórczość będą inspirować kolejne pokolenia, a pamięć o niej na zawsze pozostanie w sercach tych, którzy ją znali i kochali.


To też może cię zainteresować: Smutna wiadomość ze świata kina. Odszedł twórca kultowych polskich filmów


Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. "Mój mąż rozmawiał o mnie ze swoją matką": Doszedł do wniosku, że jestem bezużyteczną gospodynią