Wielką stratą dla polskiej kultury jest odejście Marzeny Kipiel-Sztuki, znanej przede wszystkim z roli Halinki w kultowym serialu "Świat według Kiepskich". Aktorka zmarła w wieku 58 lat, po długiej walce z chorobami. Informacje o jej śmierci przekazała jej wieloletnia przyjaciółka i serialowa koleżanka, Renata Pałys, informuje Super Express.


"Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka" - napisała Renata Pałys w mediach społecznościowych. Renata Pałys, która w "Świecie według Kiepskich" wcielała się w rolę Heleny Paździoch, dodała: "Marzena bardzo długo chorowała i ja byłam w to zaangażowana. Dzisiaj rano o godz. 9:00 zmarła".


Marzena Kipiel-Sztuka od lat zmagała się z poważnymi chorobami. Aktorka cierpiała na depresję oraz przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. W jednym z wywiadów podczas pandemii mówiła: "Mam przewlekłą przedoperacyjną chorobę płuc, od lat cierpię też na nadciśnienie. Z niecierpliwością czekam więc na termin szczepienia. Chciałabym wreszcie móc normalnie funkcjonować, a nie ciągle kisić się w swoich czterech kątach. Źle przez to sypiam, jestem zmęczona i coraz bardziej zdołowana. Brakuje mi kontaktu z drugim człowiekiem, spacerów, pójścia do pubu na piwo".


Jakiś czas temu media donosiły o ciężkim stanie zdrowia Marzeny Kipiel-Sztuki oraz jej problemach finansowych. Aktorka szybko zdementowała te informacje, mówiąc: "Nie mogę spać, nie mam apetytu, trudno mi się na czymkolwiek skupić. Jak tak dalej pójdzie, wyląduję na wózku inwalidzkim".

W rozmowie z "Plejadą" wyjaśniła: "Nie jestem obłożnie chora. Nie wybieram się na wózek inwalidzki. Żyję, chodzę z moim mopsem Gienkiem na spacery, korzystam z uroków wiosny i dobrze się czuję. A czasem, gdy mam na to ochotę, to nawet zatańczyć mi się zdarzy. Jeśli ktoś nie wierzy, zapraszam na moje koncerty i stand-upy".


Marzena Kipiel-Sztuka na zawsze pozostanie w pamięci widzów jako Halinka Kiepska, charyzmatyczna i energiczna żona głównego bohatera serialu "Świat według Kiepskich".

Serial, który zadebiutował w marcu 1999 roku na antenie Polsatu, stał się jednym z najdłużej emitowanych programów w historii polskiej telewizji. Przygody mieszkańców kamienicy przy ulicy Ćwiartki bawiły widzów przez niemal 23 lata.


Marzena Kipiel-Sztuka była nie tylko utalentowaną aktorką, ale również wspaniałym człowiekiem. Jej śmierć jest wielką stratą dla polskiego teatru i telewizji. Bliscy, przyjaciele oraz wierni fani będą ją pamiętać jako osobę pełną pasji i zaangażowania. Jej uśmiech, humor i niezapomniane role pozostaną na zawsze w naszych sercach.


To też może cię zainteresować: Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka. Znana jest przyczyna jej odejścia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Grzybowa anomalia w Polsce. Niezwykły wysyp grzybów