Andrzej Duda zbliża się do końca swojej drugiej kadencji jako prezydent Polski, a z tym wiąże się również temat jego przyszłych świadczeń emerytalnych. Chociaż zapewne nie odejdzie całkowicie z życia politycznego, jako były przywódca kraju będzie miał dostęp do określonych korzyści finansowych.


Według wyliczeń dokonanych przez dziennik "Fakt", po zakończeniu urzędowania Duda otrzyma sowitą odprawę w wysokości około 75 tysięcy złotych brutto. To jednak tylko początek, ponieważ będzie mógł liczyć na dożywotnią pensję, która wynosi 75% wynagrodzenia zasadniczego. Dzięki temu, jego miesięczna emerytura będzie sięgać ponad 13 tysięcy złotych brutto.


Oprócz emerytury, były prezydent będzie miał także zapewnione środki na utrzymanie biura, które wyniosą 19 tysięcy złotych miesięcznie, pochodzące z budżetu państwa. Dodatkowo, przysługiwać mu będą ochrona SOP na terenie Polski i służbowy samochód.


Media spekulują również na temat przyszłych planów życiowych Andrzeja Dudy. Sam zdradził, że chciałby po opuszczeniu Pałacu Prezydenckiego zająć się prywatnymi pasjami, takimi jak samodzielne podróże w góry i prowadzenie samochodu. Nieoficjalnie mówi się także o jego ewentualnych aspiracjach politycznych, w tym możliwości zostania następcą Jarosława Kaczyńskiego. Czas pokaże, jakie kroki podejmie po zakończeniu swojej prezydentury.


To też może cię zainteresować:
Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: