W okresie zakończenia drugiej kadencji Aleksandra Kwaśniewskiego jako prezydenta Polski, społeczeństwo zaczęło zastanawiać się nad tym, kto będzie kolejnym głową państwa. Szczególną uwagę zwróciło badanie przeprowadzone przez TNS OBOP dla tygodnika "Polityka" w 2003 roku, które pokazało, że największe poparcie wśród wyborców cieszyła się Jolanta Kwaśniewska.


Wyniki tego sondażu wywołały prawdziwe zainteresowanie i poruszenie. Jolanta Kwaśniewska, żona urzędującego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, zdobyła pierwsze miejsce z wynikiem 34% poparcia. To było znaczące w kontekście tego, że wśród innych kandydatów, takich jak Andrzej Lepper, Jan Rokita czy Lech Kaczyński, poparcie dla Jolanty Kwaśniewskiej było zdecydowanie wyższe, informuje Super Express.


Dlaczego Jolanta Kwaśniewska zdobyła tak wysokie poparcie? Niektórzy komentatorzy zauważali, że jej aktywność i zaangażowanie społeczne, choć niepolityczne, przyniosły jej dużą popularność. Prezydent Aleksander Kwaśniewski również komentując wyniki sondażu, podkreślił jej kompetencje, odpowiedzialność i życzliwość wobec innych ludzi, co sprawiło, że była postrzegana jako osoba znająca reguły obowiązujące na wysokim stanowisku.


Należy jednak zauważyć, że sondaż ten odzwierciedlał chwilowe nastroje społeczne i preferencje wyborców w tamtym czasie. Mimo tego, warto podkreślić, że Jolanta Kwaśniewska była wówczas jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych postaci publicznych w Polsce, co potwierdzały liczne aktywności i działania podejmowane przez nią na rzecz społeczności.

To też może cię zainteresować: Wyszło na jaw, co stało się ze znanym influencerem. Fani opłakują odejście Dawida Błacha. Mężczyzna miał zaledwie 31 lat. Jak do tego doszło

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Najnowszy odcinek „Mam Talent” nie spodoba się wyborcom Andrzeja Dudy. Prowadząca talent show zakpiła z prezydenta. Ze sceny padły nieprzyjemne słowa