W środę, 10 kwietnia, odbył się pogrzeb Stanisławy Ryster, legendarnej prowadzącej teleturniej "Wielka gra" w TVP. Gwiazda spoczęła na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, żegnana przez rodzinę, przyjaciół i tłumy fanów.


Do tej pory nie było wiadomo, kiedy dokładnie zmarła prezenterka. Dopiero na pogrzebie wyszła na jaw prawdziwa data jej śmierci. Okazało się, że Stanisława Ryster odeszła 27 marca, czyli ponad tydzień przed ogłoszeniem tej smutnej wiadomości, informuje Super Express.


Informacja o śmierci gwiazdy pojawiła się w mediach dopiero 4 kwietnia. Niewyjaśniona zwłoka w ogłoszeniu tej informacji wzbudziła wiele pytań i spekulacji.


Pogrzeb Stanisławy Ryster miał kameralny charakter. Na uroczystości zgromadzili się bliscy zmarłej, uczestnicy "Wielkiej gry", przyjaciele oraz przedstawiciele TVP, m.in. dyrektor programowy Sławomir Zieliński.


Wzruszającą mowę pożegnalną wygłosiła córka legendy TVP, Marta Ryster. Nad grobem przemawiał także wielokrotny zwycięzca "Wielkiej gry", Mariusz Machnikowski, który jako pierwszy poinformował o śmierci gwiazdy.


Stanisława Ryster spoczęła w rodzinnym grobie, obok rodziców. Podczas uroczystości na cmentarzu z głośników popłynęła melodia z "Wielkiej gry" i piosenka "My Way" Franka Sinatry.
Śmierć Stanisławy Ryster to ogromna strata dla polskiego świata mediów. Prowadząca "Wielkiej gry" była ikoną polskiej telewizji i wzorem dla wielu osób. Będzie nam jej bardzo brakowało.


Co ciekawe, niedawno Stanisława Ryster udzieliła wywiadu, w którym odniosła się do bieżącej sytuacji w TVP. Podkreśliła też, że nie zamierza wracać na Woronicza. Wydawało się, że jest w znakomitej formie, co czyni jej nagłą śmierć jeszcze bardziej tragiczną.


To też może cię zainteresować: Ważą się losy kultowej radiowej audycji. Nowa szefowa Trójki ma ważne powody, aby zastanawiać się nad kontynuacją programu. Fani obawiają się końca


Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ostatnia wola Zofii Kucówny. Chodzi o jej ostatnie pożegnanie