Jolanta Kwaśniewska, przez dekadę pełniąca funkcję pierwszej damy Polski podczas prezydentury swojego męża, nie tylko pozostaje postacią znaczącą dla polskiego społeczeństwa, ale także wzbudza zainteresowanie swoją emeryturą. Choć większość znanych osobistości z show-biznesu może liczyć na skromne emerytury, to w przypadku Kwaśniewskiej sytuacja jest inna.


Decydując się na pełnienie funkcji pierwszej damy, Jolanta Kwaśniewska zrezygnowała z aktywności zawodowej, jednak dbała o swoją przyszłość finansową. Opłacając składki emerytalne z własnej kieszeni, starała się być odpowiedzialna za swoje zabezpieczenie na starość. Jej podejście do planowania emerytury jest godne podziwu, zwłaszcza w kontekście niskich emerytur, z jakimi zmaga się wiele innych znanych osobistości, informuje portlal O2.


Według wyliczeń "Super Expressu" z 2021 roku, emerytura Jolanty Kwaśniewskiej mogła wynosić 2,5 tys. zł, jednak po kolejnych waloryzacjach ta kwota wzrosła i obecnie szacuje się, że świadczenie oscyluje wokół 3 tys. zł. To znacząca suma, zwłaszcza biorąc pod uwagę obecne standardy emerytalne.


Kwaśniewska jest przykładem osoby, która mimo pełnienia odpowiedzialnych funkcji publicznych, nie zapomniała o własnej przyszłości finansowej. Jej podejście do gospodarowania środkami oraz inwestowania może stanowić inspirację dla wielu osób, szczególnie w kontekście rosnącej świadomości potrzeby odpowiedniego zabezpieczenia na emeryturę.


To też może cię zainteresować: Niebezpieczne zjawiska pogodowe w Polsce. Co nas czeka w najbliższe dni

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Syn przyprowadził do domu ciężarną kobietę. "Pożyczymy pieniądze na wesele i zamkniemy ludziom usta": Powiedziała córka