W dniu 4 marca Polska straciła cenioną lekarkę i wybitną specjalistkę onkologii, Profesor Elżbietę Starosławską, wieloletnią dyrektorkę Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Jej śmierć wywołała poruszenie nie tylko w środowisku medycznym, ale także wśród czołowych polityków, którzy żegnają ją w mediach społecznościowych.

Profesor Elżbieta Starosławska, pełniąca funkcję dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w latach 2006-2016 oraz ponownie od 2019 do 2024 roku, zmarła w wieku 71 lat. Marszałek województwa lubelskiego, Jarosław Stawiarski, poinformował o jej śmierci, podkreślając rolę, jaką odegrała w rozwijaniu wysokospecjalistycznego ośrodka onkologii.

Marzeniem Profesor Starosławskiej było stworzenie kompleksowego ośrodka, w którym pacjenci otrzymają profesjonalną opiekę oraz leczenie. Dzięki jej determinacji COZL osiągnęło światowe wyniki w leczeniu klinicznym, a zespół znakomitych specjalistów zapewnił wysoką jakość opieki chorym.

W ostatnich tygodniach przed swoim odejściem, Profesor Elżbieta Starosławska była zaangażowana w ratowanie życia lidera partii Suwerenna Polska, Zbigniewa Ziobry. Informacja ta została podana przez profil Suwerennej Polski, co spotkało się z poruszającymi słowami pożegnania ze strony światowej polityki.

Europosłanka Beata Kempa, poseł PiS Przemysław Czarnek i była wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek wyrazili głębokie żale z powodu utraty cenionej profesor. Kempa podkreśliła determinację oraz ogromne serce Profesor Starosławskiej, która uratowała wiele istnień, włącznie z ostatnimi chwilami życia Zbigniewa Ziobry.

Odejście Profesor Elżbiety Starosławskiej to nie tylko stratą dla Lubelszczyzny i Polski, ale także dla całego środowiska medycznego. Jej dziedzictwo w postaci rozwiniętego Centrum Onkologii będzie trwać jako świadectwo jej oddania i poświęcenia dla polskiego zdrowia.

To też może cię zainteresować: Tak potraktują w więzieniu Doriana S. To on odpowiada za sprawę Lizy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Na grobie Tomasza Komendy brakuje jednej rzeczy. To szczegół, który przykuła uwagę