Jarosław Kaczyński, mimo zaawansowanego wieku, nie zamierza opuszczać politycznej sceny i planuje nadal przewodzić partii Prawo i Sprawiedliwość. Choć formalnie jest już emerytem, pobierając zasłużone świadczenia, od czerwca ubiegłego roku otrzymuje dodatkowe wsparcie finansowe od państwa. Ale o jakich kwotach mówimy?

Długoletni Wódz Prawa i Sprawiedliwości

Jarosław Kaczyński niepodważalnie jest twarzą Prawa i Sprawiedliwości, sprawując władzę w partii od 2003 roku. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi o zakończeniu kariery, polityk nie zamierza rezygnować z funkcji prezesa partii. Wręcz przeciwnie – planuje ubiegać się o reelekcję, gdyż obawia się o przyszłość swojej formacji politycznej.

Przyczyny Kontynuacji Kariery

W przeszłości Kaczyński zapowiadał zakończenie swojej politycznej kariery, jednak teraz decyzja uległa zmianie. Polityk tłumaczy to potrzebą jedności, zdecydowanego przywództwa i szybkiego przejścia do ofensywy. W rozmowie z "Sieci" stwierdził, że zmienił swoje polityczne plany, wcześniej oceniając, że kierowanie partią do 2025 r. wystarczy.

Emerytura a Polityczne Zaangażowanie

Chociaż Kaczyński jest już emerytem, nie zamierza rezygnować z politycznej kariery. Zgodnie z oświadczeniem majątkowym z końca kadencji, w ubiegłym roku otrzymał 74 071,78 zł, co daje około 8 230 zł emerytury miesięcznie. Z każdym kolejnym miesiącem pracy dodatkowe składki wpływają na jego konto w ZUS z tytułu uposażenia poselskiego. Dodatkowo, od 1 marca br. zacznie otrzymywać wyższą emeryturę po waloryzacji, a także przysługuje mu 13. emerytura.

Dodatkowe Wsparcie Finansowe

Na dodatek do emerytury, polityk, który w czerwcu kończy 75 lat, ma prawo do dodatku pielęgnacyjnego w wysokości 330,07 złotych zgodnie z obowiązującymi przepisami. To dodatkowe wsparcie finansowe od państwa, które Jarosław Kaczyński może otrzymywać, pomimo prowadzenia intensywnej działalności politycznej.

Jarosław Kaczyński, choć już emeryt, nie zwalnia tempa w polityce. Jego decyzja o kontynuacji kariery jest związana z troską o przyszłość partii. Jednak nie można pominąć także aspektu finansowego – dodatki emerytalne i pielęgnacyjne sprawiają, że polityk może liczyć na znaczne wsparcie państwa, co podkreśla unikalność jego sytuacji w polskiej polityce. Czy te kroki zagwarantują długotrwałe przywództwo Kaczyńskiego? O tym przekonamy się w najbliższych wyborach.

To też może cię zainteresować: Widzowie „Tańca z Gwiazdami” nie spodziewali się takiego obrotu sprawy. Jurorzy tanecznego show już się kłócą. Ewa Kasprzyk zadrwiła z Iwony Pavlović

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nie żyje jeden z największych polskich śpiewaków. Znany był w całej Europie